Ubezpieczenie rowerowe – rodzaje i zasada działania
Ubezpieczenie rowerowe – rodzaje i zasada działania
Towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce proponują ciekawe rozwiązania także dla rowerzystów. W tym przypadku jak osoba kierująca jednośladem możesz skorzystać z ochrony w kilku opcjach, a mianowicie:
- Casco dla roweru
- Ubezpieczenie NNW dla rowerzysty
- Ubezpieczenia assistance rowerowego
- Ubezpieczenia OC prywatne – także dla rowerzysty.
To podstawowy podział ubezpieczeń rowerowych, jakie są proponowane przez ubezpieczycieli w Polsce. Warto mieć na uwadze fakt, że polisy rowerowe przydają się coraz częściej nie tylko ze względu na znacznie większą liczbę wypadków z udziałem rowerzystów na drodze, ale także spore ryzyko kradzieży pojazdu – szczególnie w dużych miejscowościach. Co ciekawe, ubezpieczenia rowerowe często mogą być swego rodzaju rozszerzeniem polisy turystycznej, osobistej lub od domów i mieszkań. Zasada działania ubezpieczenia rowerowego jest prosta – w razie wystąpienia sytuacji uwzględnionej w warunkach OWU otrzymasz świadczenie na pokrycie kosztów leczenia, pobytu w szpitalu, rehabilitacji lub nawet remontu pojazdu – w tym przypadku roweru.
Ubezpieczenie OC, assisance i NNW rowerzysty – dlaczego warto?
Ubezpieczenie OC, assisance i NNW rowerzysty – dlaczego warto?
Jest wiele powodów, dla jakich warto kupić ubezpieczenie rowerowe. To przede wszystkim zabezpieczenie w razie wystąpienia wypadku na drodze, w którym ucierpiała osoba ubezpieczona lub inny użytkownik drogi publicznej. Posiadając ubezpieczenie OC na rower jako jego właściciel nie będziesz zobowiązany do pokrycia kosztów ewentualnego leczenia i naprawy zniszczeń mienia z własnej kieszeni. Zdarzenia, przed jakimi ochronisz się jako rowerzysta, to:
- Potrącenie osoby pieszej
- Kolizja z innym rowerzystą
- Uszkodzenie mienia
- Uszkodzenie samochodu na drodze np. zarysowanie lakieru.
Warto też przyjrzeć się kwestii tego, jaki zakres ochrony obejmuje ubezpieczenie assistance oraz NNW. W razie nieszczęśliwego wypadku możesz liczyć na pomoc finansową w postaci zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji oraz ewentualnego pobytu w szpitalu. Wykupienie dodatkowej polisy assisance da Ci też dostęp do infolinii medycznej, pojazdu zastępczego oraz zwrotu kosztów za naprawdę roweru. Ogólnie rzecz biorąc – wykupując ubezpieczenie rowerowe, możesz uchronić się praktycznie przed wszystkimi kosztami, jakie wynikną w razie wypadku, kradzieży lub innego zdarzenia drogowego z Twoim udziałem podczas podróżowania rowerem.
Kto proponuje ubezpieczenia rowerowe?
Kto proponuje ubezpieczenia rowerowe?
W placówce kredytowej Fines z pomocą ekspertów możesz przeanalizować i wybrać oferty od 30 towarzystw ubezpieczeniowych, wśród których warto wymienić:
- Allianz
- Generali
- Proama
- InterRisk
- PZU
- Uniqa
- Warta
- HDI.
Decydując się na ofertę konkretnego ubezpieczyciela w zakresie polisy rowerowej, koniecznie zasięgnij porady eksperta Fines. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybierasz doskonałe ubezpieczenie, które uchroni Cię przed jakimikolwiek kosztami związanymi z nagłym wypadkiem na rowerze, leczeniem w szpitalu, a nawet kradzieżą pojazdu.
Możesz również skorzystać z porównywarki ubezpieczeń rowerowych online.
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie rowerowe?
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie rowerowe?
Jeśli już szukasz możliwie najlepszego ubezpieczenia rowerowego, koniecznie weź pod uwagę:
- Cenę polisy
- Zakres świadczenia
- Czas obowiązywania umowy ubezpieczeniowej
- Możliwość dokupienia usług dodatkowych np. rower zastępczy na czas naprawy uszkodzonego pojazdu.
Standardowe oferty ubezpieczenia rowerowego to koszt maksymalnie 100 zł rocznie. Niektóre polisy opiewają na kwoty świadczeń rzędu do 100 000 zł i więcej w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zanim podpiszesz umowę, koniecznie przejrzyj wszystkie dostępne oferty z pomocą eksperta w placówce Fines.
Ubezpieczenie rowerowe – wady i zalety
Ubezpieczenie rowerowe – wady i zalety
Zalety
- Niska miesięczna składka
- Szeroki zakres ubezpieczenia
- Możliwość korzystania z pojazdu zastępczego w razie kolizji
- Brak odpowiedzialności finansowej w przypadku spowodowania szkody mienia innej osoby np. samochodu.
Wady
- Konieczność dokładnego sprawdzania zakresu polisy ubezpieczeniowej
- Udział własny w ewentualnej szkodzie roweru.