fbpx

Szeroka oferta produktów ubezpieczeniowych

Infolinia

58 345 85 45

 • Ubezpieczenie osobowe

  Ubezpieczenie osobowe nawet do 300.000 zł

  Indywidualne oraz Grupowe Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) dla dzieci, studentów oraz dorosłych.

 • Ubezpieczenie na życie i zdrowie

  Wsparcie dla bliskich z ubezpieczeniem nawet do 550.000 zł

  Ubezpieczenie na życie może zapewnić wsparcie finansowe w przypadku choroby, wypadku lub uszczerbku na zdrowiu.

 • Ubezpieczenie NNW dla dzieci

  Ubezpieczenie dla Twojego dziecka

  Chcesz, aby Twoje dziecko zawsze było bezpieczne, ale jednocześnie wiesz, że nie uchronisz go przed wszystkimi nieszczęśliwymi wydarzeniami w życiu? Sprawdź ubezpieczenie NNW dla dzieci i młodzieży.

 • Ubezpieczenie majątkowe – domy i mieszkania

  Ubezpieczenie domów i mieszkań

  Ubezpieczenie domu lub mieszkania zapewnia ochronę przed następstwami niespodziewanych zdarzeń, takich jak między innymi pożar czy powódź.

 • Ubezpieczenie samochodu – OC i AC

  OC i AC dostosowane do Twoich potrzeb

  Autocasco dopasowane do Twoich potrzeb? W Fines to możliwe. Wybierz ubezpieczenie samochodu dopasowane do Ciebie.

 • Samochód – Fitcasco

  Ubezpieczenie samochodu w zupełnie nowym wydaniu

  Fitcasco to nowa oferta na rynku ubezpieczeń samochodowych. Możesz samodzielnie bez wychodzenia z domu dokonać kalkulacji ubezpieczenia auta

 • Ubezpieczenie rowerowe

  Ubezpieczenie roweru i rowerzysty

  Kochasz jazdę na rowerze i chcesz mieć zapewnioną właściwą ochronę? Sprawdź, czy warto wykupić ubezpieczenie rowerowe, co wchodzi w jego zakres i ile kosztuje.

 • Ubezpieczenie podróżne

  Ubezpieczenie podróżne nawet do 1 500 000 zł

  Planujesz wyjazd na wakacje? W ramach ubezpieczenia podróżnego możesz zabezpieczyć siebie i swoich bliskich.

 • Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje ubezpieczeń, które pozwalają na zabezpieczenie mienia, osób i wiele więcej. Chcesz czuć się bezpiecznie na co dzień? Potrzebujesz dodatkowej ochrony podczas wyjazdu służbowego lub wakacji? A może masz dom, który chcesz zabezpieczyć dodatkową polisą? Sprawdź, jakie ubezpieczenia dostępne są na rynku oraz na które z nich warto się zdecydować!

  Ubezpieczenia – co to takiego?

  Ubezpieczenie to nic innego, jak umowa zawierana pomiędzy klientem, czyli osobą ubezpieczoną, a zakładem ubezpieczeniowym. Firma, która zobowiązuje się do ochrony osób i mienia w ramach ubezpieczeń w ramach umowy musi wypłacić stosowną sumę pieniędzy w określonych umownie sytuacjach. To świetna forma zabezpieczenia swoich interesów przed nieoczekiwanymi sytuacjami losowymi.

  Popularne rodzaje ubezpieczeń działają na prostych zasadach dotyczących tzw. transferu ryzyka. Co to oznacza? Zakłady ubezpieczeniowe działają tak, aby wypłacać należne środki osobom, które naprawdę ich potrzebują i spełniają warunki wynikające z umowy. Nigdy nie traktuj ubezpieczenia jako formy lokaty. Kiedy nie zdarzy Ci się żaden wypadek, który podlega ubezpieczeniu, Twoja roczna składka mimo tego nie zostanie Ci zwrócona.

  Jakie rodzaje ubezpieczeń dostępne są na rynku?

  Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ubezpieczeń zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Sprawdź, jaki typ ubezpieczenia sprawdzi się w Twoim przypadku!

  Ubezpieczenia samochodowe OC i AC

  Ubezpieczenia samochodowe OC oraz AC występują w różnych konfiguracjach. W Polsce obowiązkowe są tylko polisy OC, które są swego rodzaju zabezpieczeniem interesów osoby poszkodowanej w wyniku kolizji lub wypadku na drodze. Możesz też zdecydować się na Autocasco, które zabezpieczy Twój pojazd w przypadku awarii, kolizji lub oddziaływania czynników zewnętrznych np. gradu. Ubezpieczenia samochodowe występują osobno oraz w pakietach łączonych – OC i AC.

  Ubezpieczenia nieruchomości

  Ubezpieczenie nieruchomości to umowa zawierana z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym na określonych warunkach. W ramach takiej umowy możesz liczyć na odszkodowanie w przypadku uszkodzenia dachu przez wiatr, zalania mieszkania lub innego nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenia domów i mieszkań najczęściej gwarantują świadczenia zwrotne w wyniku pożarów, włamania, awarii oraz innych zdarzeń losowych.

  Ubezpieczenia turystyczne

  Zastanawiasz się, w jaki sposób działają ubezpieczenia turystyczne? To proste. Ochrona na czas podróży przydaje się nie tylko podczas podróżowania samochodem, ale także autokarem czy nawet samolotem. Polisa ubezpieczeniowa turystyczna obejmuje zarówno wyjazdy krajowe, jak i zagraniczne. Pamiętaj, że taką polisę możesz rozbudować o dodatkowe elementy, aby zapewnić sobie ochronę niemalże w każdej sytuacji losowej.

  Ubezpieczenia na życie i zdrowie

  Ubezpieczenia na życie to popularne świadczenia, które gwarantują wypłatę pieniędzy bliskim zmarłej osoby ubezpieczonej. Taka polisa to dodatkowe zabezpieczenie domowych finansów w razie wystąpienia niespodziewanej, nieuleczalnej choroby u osoby ubezpieczonej. Do najpopularniejszych schorzeń, które są objęte ubezpieczeniem na życie i zdrowie, zaliczamy: udar mózgu, zawał, rak, nieszczęśliwy wypadek oraz choroby powodujące niezdolność do pracy.

  Ubezpieczenia rowerowe

  Ciekawostką na rynku są ubezpieczenia rowerowe, które oferuje coraz więcej towarzystw działających w branży. W ramach takiej polisy masz dodatkowe zabezpieczenie w razie zniszczenia roweru lub jego częściowego uszkodzenia. Dodatkowo wszelkie sytuacje losowe takie, jak np. skutki wypadku, kradzież oraz zniszczenie uposażenia rowerzysty są objęte umową ubezpieczeniową. Polisa rowerowa to najczęściej niewielki koszt, gdyż średnio wynosi około 25–35 zł rocznie. Jeśli chcesz sprawdzić dostępne polisy rowerowe dla siebie, udaj się do eksperta ubezpieczeniowego w placówce Fines.

  Ubezpieczenie szkolne

  Ubezpieczenia szkolne są pewnym odłamem ubezpieczenia zdrowia i życia dziecka. Wykupując taką polisę, masz gwarancję, że ubezpieczyciel wypłaci Ci należne środki w razie wypadku, uszkodzenia zdrowia, trwałych urazów, a nawet śmierci dziecka. Ubezpieczenia szkolne nie są drogie i najczęściej cena składki nie przekracza kwoty 250 zł rocznie.

  Ubezpieczenia grupowe

  Ten typ polisy ubezpieczeniowej najczęściej jest spotykany w zakładach pracy. Ubezpieczenie grupowe zapewnia szeroki zakres ochrony, z tym że dostępne jest w nieco niższej cenie ze względu na jednoczesne ubezpieczenie dużej grupy osób w firmie. Ubezpieczenia grupowe mogą obejmować pakiet na życie, na wypadek poważnych chorób, NNW oraz dziecka. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej oferty, przeanalizuj ją dokładnie z pomocą eksperta ubezpieczeniowego Fines.

  Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru polisy ubezpieczeniowej?

  Zawierając polisę ubezpieczeniową, zwracaj uwagę głównie na takie aspekty, jak:

  • Zakres obowiązywania polisy ubezpieczeniowej
  • Cena składki miesięcznej lub rocznej
  • Gwarantowana kwota wypłaty odszkodowania
  • Wyłączenia w umowie
  • Możliwość zmiany warunków ubezpieczenia w trakcie trwania umowy.

  Cena nigdy nie powinna być jedynym wyznacznikiem tego, czy warto wybrać konkretną polisę ubezpieczeniową. Zawsze z góry określ swoje potrzeby. Tylko w ten sposób wybierzesz polisę idealnie dopasowaną do Twoich wymagań.

  Gdzie szukać najlepszych ofert polis ubezpieczeniowych?

  Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najlepsze oferty polis ubezpieczeniowych niezależnie od przeznaczenia? Sprawdź oferty dostępne online na stronie Fines lub po prostu udaj się do stacjonarnego punktu obsługi klienta. Ekspert ubezpieczeniowy Fines pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę, która spełni w 100% Twoje oczekiwania. Poszukiwanie towarzystwa ubezpieczeniowego na własną rękę jest czasochłonne i nie daje gwarancji, że podpisana umowa będzie atrakcyjna pod względem warunków.

  Ubezpieczenia – najciekawsze pytania i odpowiedzi

  Czy można mieć aktywnych kilka polis ubezpieczeniowych jednocześnie?

  Przepisy nie regulują dokładnie tego, ile polis ubezpieczeniowych można posiadać. Oczywiście warto zastanowić się nad opłacalnością takiego rozwiązania. Najlepszą konfiguracją jest połączenie ubezpieczenia na życie, na dom oraz turystycznego. Zanim podpiszesz umowę, zastanów się, czy na pewno potrzebujesz konkretnej polisy ubezpieczeniowej.

  Jakie informacje powinna zawierać umowa z ubezpieczycielem?

  Dane, jakie powinny znajdować się w umowie polisy ubezpieczeniowej, to:

  • Dane osoby ubezpieczonej oraz ubezpieczyciela
  • Data zawarcia umowy
  • Okres ochrony ubezpieczeniowej
  • Zakres ochrony osoby ubezpieczonej
  • Kwota należna do zapłaty
  • Podpisy stron umowy.

  Kto otrzymuje środki z ubezpieczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej?

  Śmierć ubezpieczonego niesie ze sobą skutek wypłaty należnego odszkodowania osobie prawnie do tego upoważnionej. Należne pieniądze otrzymuje najczęściej osoba wskazana w umowie ubezpieczeniowej. Jeśli takowa nie występuje, należne odszkodowanie w ramach śmierci jest wypłacane najbliższym osobom zmarłego, czyli rodzinie.

  Dlaczego warto wykupić polisy ubezpieczeniowe? Wady i zalety

  Zalety

  • Możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy w razie nieszczęśliwych wypadków i nie tylko
  • Szansa na zabezpieczenie swoich interesów oraz najbliższych osób
  • Opcja ubezpieczenia osób dorosłych, dzieci, a także ruchomości i nieruchomości.

  Wady

  • Większe wydatki ze względu na dodatkowe polisy ubezpieczeniowe.