fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%

Mikrokasa – pożyczki do 20 000 zł

Pożyczki oferowane przez spółkę Mikrokasa to produkty finansowe, które zostały wycofane ze sprzedaży w grudniu 2021 roku. Jeśli szukasz podobnej oferty, sprawdź nasze aktualne propozycje szybkich pożyczek ratalnych.

Mikrokasa – pożyczki do 20 000 zł
0 0 oceny
 
Strona główna > Pożyczki pozabankowe > Pożyczki ratalne > Mikrokasa – pożyczki do 20 000 zł

Jakie są alternatywy dla pożyczki Mikrokasa?

Potrzebujesz szybkiej pożyczki ratalnej, bez zbędnych formalności? Mikrokasa nie jest już dostępna w naszej ofercie, ale mamy wiele innych ciekawych propozycji. W Fines znajdziesz pożyczkę dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb.

Jeśli chcesz zawnioskować o wiele pożyczek w jednym miejscu i wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb, skorzystaj z aplikacji finansowej eFines, która dostępna jest w sklepach Google Play, App Store oraz na stronie www.efines.pl. W każdej chwili będziesz mieć możliwość skontaktowania się z dedykowanym ekspertem finansowym. Dowiedz się więcej na temat eFines.

Mikrokasa – jak wyglądała oferta pożyczki?

Spółka Mikrokasa oferowała szybkie pożyczki on-line na dowolny cel, bez zbędnych formalności. Klient składał wniosek internetowo, a decyzja była podejmowana w bardzo krótkim czasie – pieniądze mogły trafić na konto nawet w ciągu 15 minut. O pożyczkę mogły ubiegać się osoby w wieku 18-75 lat, a w przypadku pożyczki konsolidacyjnej w wieku 25-70 lat. Do złożenia wniosku potrzebny był dowód osobisty lub paszport. Wnioskodawca musiał mieć nadany numer PESEL, mieszkać na terenie Polski oraz posiadać stałe źródło dochodu. Decyzja kredytowa zależała od oceny zdolności kredytowej klienta oraz od weryfikacji w bazach BIK, BIG oraz KBIG.

Jakie pożyczki były udzielane przez Mikrokasę?

Szybka pożyczka online do 3 000 zł

Klient miał możliwość pożyczenia kwoty od 200 zł do 3 000 zł na okres 1 miesiąca, na dowolny cel.

Pożyczka do 20 000 zł

Pożyczka była udzielana na okres od 12 do 30 miesięcy w kwotach od 1 000 zł do 20 000 zł. Do kwoty 10 000 zł nie trzeba było przedstawiać dokumentów dochodowych. Klient mógł wykorzystać pożyczkę na dowolny cel.

Pożyczka konsolidacyjna do 50 000 zł

Pożyczka była oferowana z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań w innych instytucjach. Minimalna kwota 1 000 zł, maksymalna 50 000 zł. Pożyczka była udzielana na okres od 12 do 60 miesięcy. Klient mógł wnioskować również o dodatkową kwotę na własne potrzeby.
Istniała możliwość konsolidacji pożyczki udzielonej w Mikrokasie. Musiały zostać spełnione dwa warunki:

 • upłynięcie min. 180 dni od dnia udzielenia pierwszej pożyczki
 • zaksięgowanie 6 spłaconych rat

Jakie były wady i zalety pożyczki Mikrokasa?

Zalety:

 • Szybka decyzja kredytowa – weryfikacja wniosku w 30 minut
 • Wnioskowanie i podpisanie umowy było możliwe zdalnie bądź w placówce Fines Operator Bankowy
 • Na dowolny cel, również na spłatę zobowiązań w innych instytucjach
 • Wysoka kwota pożyczki, do 20 000 zł lub do nawet 50 000 zł w przypadku konsolidacji
 • Wypłata przelewem na konto
 • Jeśli klient nie posiadał konta w banku, wypłata mogła nastąpić w formie czeku GIRO

Wady: 

 • Weryfikacja w bazach BIK, BIG oraz KBIG
 • Konieczność posiadania stałego źródła dochodu
 • Brak możliwości zawieszenia spłaty rat

Opis firmy Mikrokasa S.A.

Mikrokasa S.A. to firma, która działała na rynku od 2006 roku. Początkowo przedsiębiorstwo działało w formie spółki cywilnej pod nazwą FART. Następnie, w 2009 roku, nastąpiło przekształcenie w spółkę z o.o. Mikrokasa, by w 2011 roku przekształcić się w spółkę akcyjną Mikrokasa S.A. Firma miała swoją siedzibę w Gdyni. Obecnie spółka znajduje się w restrukturyzacji.

Fines S.A. z siedzibą w Sopocie (81-842), ul. Józefa Wybickiego 13C, RPK010535, działa poprzez swoich Autoryzowanych Agentów jako pośrednik kredytu konsumenckiego: Alior Bank S.A., VeloBank S.A., mBank S.A., Nest Bank S.A., AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, Santander Bank Polska S.A., BNP Paribas S.A., Bank Pocztowy S.A., Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, firm pożyczkowych: Aasa Polska SA, Smartney Sp. z o.o., Capital Service S.A., NetCredit Sp. z o.o., AIQLABS Sp. z o.o., TAKTO Finanse Sp. z o.o., Vivus Finance Sp. z o.o., Creditstar Poland Sp. z o.o., Easy Payment Services Sp. z o.o., Paytree SA, Profi Credit Polska S.A., Cofidis S.A., Feniko Finanse Sp. z o.o., IPF Polska Sp. z o.o. W zakresie umów ze współpracującymi bankami i firmami pożyczkowymi Fines S.A. jest umocowany do: przedstawiania oferty kredytowej/pożyczkowej; przetwarzania danych, informacji i dokumentów dotyczących osób ubiegających się o kredyt/pożyczkę oraz przekazywania im informacji i dokumentów kredytowych; (w niektórych przypadkach) podpisywania umów kredytu/pożyczki i/lub wypłaty kwoty kredytu/pożyczki na podstawie otrzymanych pełnomocnictw; wyjaśniania przyczyn braku spłaty kredytu/pożyczki. Stan na dzień 04.03.2022 r.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments