fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
  • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
  • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
  • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
  • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
  • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
  • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
  • zasiłek
  • gospodarstwo rolne
  • działalność gospodarcza
  • 500 +
  • Alimenty
  • inne
RRSO
144,00%
17.10.2023
3 min czytania

Wysokie ceny w sklepach meblowych? Jest na to sposób!

W dzisiejszych czasach meble są dostępne zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Z oferty marketów meblowych korzysta większość społeczeństwa – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa, które poszukują artykułów do wyposażenia przestrzeni biurowej. Niestety ze względu na inflację oraz inne czynniki gospodarcze ceny mebli i artykułów do wyposażenia wnętrz stale rosną. To przekłada się na mniejszą sprzedaż towarów przez sklepy stacjonarne i internetowe.

Strona główna > Porady > Wysokie ceny w sklepach meblowych? Jest na to sposób!

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż mebli, mogą wprowadzić do swojej oferty innowację, czyli płatności ratalne dla wszystkich klientów. Nowością na rynku jest propozycja efines.pl – raty tu i teraz! Zasada jest prosta – sklep meblowy otrzymuje należne środki, a klient towar, za który będzie płacić niską miesięczną ratę w zamian za udzielone wsparcie finansowe.

Sklepy meblowe i zakupy ratalne – nowy trend XXI wieku!

Nie ulega żadnej wątpliwości, że sklepy internetowe oraz stacjonarne tracą zainteresowanie wśród potencjalnych klientów, którzy nie mogą zapłacić za towar w formie wygodnych, miesięcznych rat.

Według badań grupy Allergro znaczący wzrost zakupów na platformie pojawił się po wprowadzeniu zakupów ratalnych. Przeciętny użytkownik zwiększył zakupy o co najmniej 35%.

Co więcej, konsumenci w dzisiejszych czasach stawiają przede wszystkim na wygodę i model płatności, który nie obciążą jednorazowo domowego budżetu. W przypadku zakupów meblowych do całego domu lub mieszkania koszty mogą sięgać kwot rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. To nie lada obciążenie dla typowego gospodarstwa domowego w Polsce.

Na szczęście wprowadzenie płatności w ramach partnerstwa w programie efines.pl – raty tu i teraz! pozwala na skuteczne zmniejszenie obciążenia finansowego klienta. Właściciele dużych sklepów meblowych mogą w ten sposób realnie zwiększyć poziom zainteresowania klientów ofertą mebli, a także poprawić poziom sprzedaży. Dzięki dostępowi do płatności ratalnych o wiele większa liczba osób potencjalnie zainteresowanych zakupem mebli chętnie sfinalizuje transakcję.

Dlaczego sklepy meblowe w Polsce powinny wprowadzić ratalny model płatności?

Jest wiele czynników, które determinują opłacalność wdrożenia ratalnego systemu płatności do stałej oferty sklepów meblowych. Dotyczy to oczywiście zarówno marketów stacjonarnych, jak i internetowych. Niezależnie od modelu sprzedaży płatności na raty są coraz chętniej wybieraną opcją.

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż mebli do domu i biura, a także akcesoriów wyposażenia wnętrz zyskują w ten sposób:

  • większe zainteresowanie potencjalnych klientów ofertą mebli,
  • poprawę relacji na linii klient <-> sklep,
  • wyższy poziom sprzedaży towarów z oferty sklepu,
  • gwarancję płynności finansowej – środki po przyznaniu płatności na raty dla klienta są przekazywane w pełnej kwocie na konto sklepu meblowego.

Oczywiście korzyści dotyczą nie tylko przedsiębiorców handlujących meblami, ale także osób, które zamierzają skorzystać z wygodnego modeli płatności w ramach oferty efines.pl – raty tu i teraz! Korzyści po stronie klienta to głównie:

  • możliwość zakupu droższych i większej liczby mebli,
  • mniejsze obciążenie budżetu gospodarstwa domowego,
  • brak konieczności posiadania jakiegokolwiek wkładu własnego – zakup mebli można w 100% pokryć ofertą kredytu lub pożyczki na raty.

Trendy rynkowe w handlu stale się zmieniają, podobnie jak zapotrzebowanie klientów na dane produkty oraz usługi. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii płatności ratalne stale zyskują na popularności. 

Dotyczy to w szczególności młodszych grup konsumentów w wieku od 18 do 30 lat. Osoby w tym wieku nie chcą obciążać domowego budżetu i wręcz szukają możliwości na rozbicie płatności na kilka lub nawet kilkadziesiąt miesięcy, zależnie o kwoty zobowiązania.

Zmieniające się trendy zakupowe a sklepy meblowe – co warto wiedzieć?

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Morning Consult nawet 80% klientów preferuje zakupy offline, gdzie zaledwie 11% wybiera zakupy przez internet. Oczywiście podane dane dotyczą sklepów meblowych. 

Z czego wynikają takie rozbieżności? Otóż podczas zakupu mebli większość klientów chce fizycznie zobaczyć i dotknąć produktu. Na rynku meblowym wciąż jest przekonanie, że produkt przed zamówieniem najpierw trzeba dokładnie obejrzeć, a dopiero później można go zamówić. 

Firma KPMG przeprowadziła badania wśród Polaków, które dotyczą preferencji zakupowych odnośnie do mebli i wyposażenia wnętrz. Większość ankietowanych osób (54%) wskazała, że internet to świetne źródło informacji o produktach, aczkolwiek na zakup mebli online zdecydowałoby się zaledwie 28% ankietowanych.

Warto dodać, że istotnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność ofert sklepów meblowych są dostępne formy dostawy i ceny transportu. Połączenie ekspresowej wysyłki towaru z możliwością płatności ratalnych to przepis na sukces dla każdego sklepu meblowego – online i stacjonarnego.

Jeśli prowadzisz własny sklep internetowy z meblami lub stacjonarnie handlujesz produktami do wyposażenia wnętrz, koniecznie przemyśl nawiązanie współpracy w ramach programu efines.pl – raty tu i teraz! To ciekawa propozycja, która pozwala utrzymać firmom płynność finansową, a konsumentom umożliwia zakup droższych mebli bez nadmiernego obciążenia budżetu domowego.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments