fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
21.12.2022
2 min czytania

Skąd wziąć pieniądze? Poznaj 7 sposobów na szybką gotówkę!

W życiu zdarzają się różne sytuacje, dlatego warto mieć przygotowany plan, który zabezpieczy nas w przypadku nagłej potrzeby pozyskania dodatkowej gotówki. To szczególnie ważne w przypadkach, nagłych, wykraczających poza naszą kontrolę. Poznaj sposoby na zdobycie dodatkowych pieniędzy i zabezpiecz się w razie wystąpienia sytuacji losowych, obciążających Twój domowy budżet.

Strona główna > Porady > Skąd wziąć pieniądze? Poznaj 7 sposobów na szybką gotówkę!

7 sposobów na szybką gotówkę treść plus grafika

Sposoby na dodatkową gotówkę – najpopularniejsze opcje

Znalazłeś się w sytuacji, w której potrzebujesz nagłego zastrzyku gotówki?? Jeśli nie wiesz, skąd wziąć pieniądze, koniecznie zapoznaj się z poniższymi poradami. Na pewno znajdziesz rozwiązanie, które sprawdzi się w Twojej sytuacji.

  1. Kredyty gotówkowe, pożyczki ratalne, chwilówki – można powiedzieć, że to pierwsza linia ratunku dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy na wybrany cel. Oczywiście szanse na zdobycie pieniędzy od instytucji finansowych są uzależnione od zdolności kredytowej wnioskodawcy, historii kredytowej oraz dochodów gospodarstwa domowego. Wiele ofert finansowania w jednym miejscu znajdziesz poprzez aplikację eFines.pl. W ten sposób wygodnie złożysz wniosek o kredyt lub pożyczkę – wystarczy, że założysz konto i poświęcisz kilka chwil na zapoznanie się z popularnymi ofertami.
  2. Pieniądze od rodziny – jest to nieco mniej kosztowne rozwiązanie w porównaniu do pożyczek i kredytów. Pożyczając pieniądze od rodziny, najczęściej omija Cię obowiązek zapłaty odsetek czy regularnych, miesięcznych rat. Pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy może odbyć się na dwa sposoby – w ramach umowy pożyczki rodzinnej lub darowizny, którą należy zgłosić do Urzędu Skarbowego powyżej kwoty 9 637 zł.
  3. Promocje bankowe – zawsze warto śledzić aktualne promocje bankowe. Te najczęściej dają możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy, np. 100 zł za założenie rachunku bankowego lub polecenie nowego klienta.
  4. Praca dodatkowa/zmiana pracy – jeśli potrzebujesz pieniędzy, poszukaj dodatkowej pracy lub postaraj się zmienić aktualną na lepiej płatną. W ten sposób poprawisz swoją sytuację materialną, a tym samym sytuacje losowe nie będą druzgoczące dla Twojego budżetu.
  5. Zastaw rzeczy w lombardzie – to dość drastyczny krok, choć w skrajnych sytuacjach może być źródłem dodatkowych pieniędzy. Zanim zastawisz swoje rzeczy, koniecznie przeanalizuj, czy będziesz w stanie wykupić je w terminie.
  6. Sprzedaj nieużywane rzeczy w sieci – masz w domu nieużywany sprzęt biurowy, akcesoria ogrodowe lub drugi samochód, z którego nie korzystasz? Stwórz ogłoszenia sprzedaży online. Gromadzenie środków w ten sposób wymaga poświęcenia nieco więcej czasu. Należy o tym pamiętać w przypadku, gdy potrzebujemy natychmiastowego przypływu gotówki
  7. Wypróbuj lokaty bankowe – wysoko oprocentowane lokaty bankowe to dobry sposób na regularne zwiększanie swoich oszczędności. Wystarczy, że wpłacisz kwotę bazową na lokatę do banku, a pieniądze będą wpływać na konto bez Twojej ingerencji!

W jakich sytuacjach najczęściej potrzebne są dodatkowe pieniądze?

Zdarzenia losowe mogą dotknąć każdego człowieka, dlatego warto mieć w zanadrzu plan B, który pozwala na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Sytuacje, które generują dodatkowe koszty, to:

 • leczenie prywatne, np. rehabilitacja po przebytych wypadkach,
 • naprawa samochodu lub zakup nowego,
 • wymiana sprzętu domowego, który jest przestarzały lub uszkodzony,
 • stale rosnące koszty życia,
 • wyjazdy wakacyjne.

Skorzystaj z powyższych porad, a szybko zdobędziesz dodatkową gotówkę w nagłych sytuacjach, a także zwiększysz swoje regularne dochody. Możesz też starać się żyć oszczędniej – zamień samochód na rower, a ograniczysz wydatki związane z tankowaniem, zrezygnuj z drogich wakacji na rzecz krótkiego urlopu z rodziną. W ten sposób odłożysz dodatkowe pieniądze i zabezpieczysz się na przyszłość.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments