fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
02.05.2023
2 min czytania

Planujesz rozwój swojego przedsiębiorstwa? Skontaktuj się z ekspertem Fines i zdobądź finansowanie dla swojej firmy

Masz własną firmę i chcesz rozwinąć skrzydła? Brakuje Ci środków na zakup nowego sprzętu lub unowocześnienie linii produkcyjnej? Dla przedsiębiorców w Polsce dostępne są różnego rodzaju produkty bankowe pozwalające na pokrycie większości kosztów inwestycji w rozwój firmy. Jeśli nie chcesz dłużej czekać i szybko przyczynić się do szybszej ekspansji rynkowej swojego przedsiębiorstwa – skontaktuj się z przedstawicielem Fines i wybierz najkorzystniejszą formę finansowania dla swojej działalności.

Strona główna > Porady > Planujesz rozwój swojego przedsiębiorstwa? Skontaktuj się z ekspertem Fines i zdobądź finansowanie dla swojej firmy

Kobieta stoi na tle drzew i kwiatów

Kredyty firmowe – co to takiego i jak wybrać odpowiednią formę finansowania?

W dzisiejszych czasach kredyty dla firm to podstawowe źródło pieniędzy dla większości przedsiębiorców, którzy inwestują w rozwój i chcą stale poszerzać horyzonty swojej działalności. Zastanawiasz się, jaka forma wsparcia finansowego będzie odpowiednia dla Twojej firmy? Możesz wykorzystać kilka opcji:

 • Kredyt obrotowy – to najpopularniejsza opcja, z której korzysta zdecydowana większość firm na terenie Polski. W ramach takiego źródła finansowania możesz pokryć bieżące koszty związane z prowadzeniem własnej firmy.
 • Kredyt inwestycyjny – najczęściej obejmuje możliwość zakupu maszyn produkcyjnych, przemysłowych, a także budowę nowoczesnej hali dla firmy. Inwestycyjnym kredytem możesz też pokryć koszty zakupu budowy nieruchomości, a w większości przypadków potrzebny jest biznesplan wydany do wglądu kredytodawcy.
 • Kredyt pomostowy – to forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać dodatkowe pieniądze na pokrycie wydatków w trakcie oczekiwania na pieniądze w ramach dopłaty od rządu lub z Unii Europejskiej.

Jeśli interesują Cię wyłącznie najlepsze oferty kredytów firmowych na cele inwestycyjne, koniecznie skontaktuj się z Fines. Ekspert przedstawi Ci wszystkie dostępne propozycje finansowania, wyjaśni warunki umowy oraz wskaże, jaka oferta będzie najkorzystniejsza z uwzględnieniem sytuacji finansowej Twojego przedsiębiorstwa.

Kredyt firmowy – dla jakich rodzajów działalności jest dostępny?

Banki komercyjne udzielają finansowania na cele inwestycyjne nawet od 1. dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Ostateczna decyzja o przyznaniu finansowania jest uzależniona od indywidualnej oceny zdolności kredytowej przedsiębiorstwa oraz historii w rejestrach dłużników. Warto dodać, że w Polsce praktycznie każda firma ma szansę na pozyskanie finansowania na cele inwestycyjne: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka z.o.o lub inna firma z dowolną formą prawną, np. organizacje i stowarzyszenia.
Aby przedsiębiorca mógł otrzymać kredyt na rozwój firmy, konieczne jest spełnienie kilku wymogów stawianych przez kredytodawców. Jeśli masz własną firmę i chcesz zdobyć kredyt inwestycyjny, musisz:

 • przedstawić sporządzony biznesplan,
 • mieć zaświadczenie o wpisie firmy do KRS,
 • w przypadku spółek uzyskać zgodę wszystkich członków zarządu na zaciągnięcie kredytu,
 • skompletować dokumenty finansowe firmy.

W praktyce kredyty inwestycyjne udzielane są dla przedsiębiorców prowadzących działalność od co najmniej 12 miesięcy, aczkolwiek niektóre oferty są skierowane do nowo powstałych firm, które potrzebują wsparcia na start.

Czy kredyt na firmę to dobry sposób na rozwój przedsiębiorstwa?

Nie ma żadnych wątpliwości, że kredyty dla firm są prawdopodobnie najlepszą formą pokrycie kosztów inwestycji w przedsiębiorstwie. W ten sposób możesz zainwestować w nowy sprzęt, linie produkcyjne, a nawet wybudować nowe filie dla swojego przedsiębiorstwa – z minimum kosztów początkowych.
Najlepsze oferty kredytów inwestycyjnych, obrotowych, a nawet hipotecznych dla firmy znajdziesz w wybranej placówce kredytowej Fines. Wystarczy, że udasz się na miejsce i poprosisz eksperta o przedstawienie ofert dopasowanych do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments