fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
19.09.2022
3 min czytania

Pierwszy kredyt gotówkowy – jak go otrzymać?

Osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki po raz pierwszy w swoim życiu nie zawsze wiedzą, w jaki sposób dopełnić niezbędnych formalności. Kredyty gotówkowe udzielane są przez banki w Polsce. Przeglądając oferty finansowania od popularnych instytucji, możesz trafić na naprawdę różne propozycje – począwszy od kredytów gotówkowych ze stałym oprocentowaniem, a kończąc na takich bez prowizji za uruchomienie kredytu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak najszybciej i bezpiecznie zdobyć pierwszy kredyt gotówkowy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Strona główna > Porady > Pierwszy kredyt gotówkowy – jak go otrzymać?

pierwszy kredyt

Kredyt gotówkowy dla początkujących – co warto wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego przyda Ci się kilka istotnych informacji o takiej formie finansowania. Przed podpisaniem umowy uwzględnij takie aspekty, jak:

Oczywiście to tylko podstawowe kwestie, które determinują opłacalność podpisania umowy kredytu gotówkowego. Już samo poszukiwanie ofert finansowania nie należy do najłatwiejszych. Możesz samodzielnie przeglądać propozycje banków, ale znacznie szybszą i bezpieczniejszą opcją będzie skorzystanie z usług eksperta kredytowego Fines. Podczas wizyty w placówce Fines Operator Bankowy otrzymasz nie tylko kompleksową pomoc w zakresie kompletowania dokumentów potrzebnych do kredytu, ale także porównasz oferty wielu banków w kraju. Dzięki temu będziesz w stanie wybrać najlepszą ofertę pierwszego kredytu gotówkowego.

Pierwszy kredyt gotówkowy – jakie dokumenty są wymagane?

Złożenie wniosku o pierwszy kredyt gotówkowy związane jest najczęściej z koniecznością dostarczenia kilku dodatkowych dokumentów do banku. Wiele w tym przypadku zależy od kwoty finansowania. Im ta będzie wyższa, tym większe restrykcje banku przed udzieleniem kredytu – szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie zaciągały pożyczek ani kredytów w bankach. Na etapie wnioskowania instytucja finansowa poprosi prawdopodobnie o dostarczenie takich dokumentów, jak:

 • Wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3, 6 lub 12 miesięcy
 • Zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach od pracodawców
 • Poprawnie uzupełniony wniosek kredytowy.

Na etapie wnioskowania te trzy dokumenty to podstawa, aby bank mógł rozpocząć procedury związane z weryfikacją wniosku i przyznaniem kredytu gotówkowego. Jako osoba, która nigdy wcześniej nie miała zobowiązań finansowych jesteś w dość dobrej sytuacji. Oznacza to, że Twoja historia w BIK jest nienaruszona, a więc bank nie będzie mieć podstaw do odrzucenia wniosku.

Podczas wnioskowania o pierwszy kredyt gotówkowy warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego Fines. Od specjalisty dowiesz się wszystkiego na temat konkretnego źródła finansowania oraz o wiele łatwiej dopełnisz formalności kredytowych. Do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej przydadzą się także:

 • Odpowiednio wysokie dochody
 • Akceptowany przez bank typ umowy z pracodawcą (najczęściej umowa o pracę, zlecenie, o dzieło lub działalność gospodarcza)
 • Dłuższy czas trwania umowy kredytowej (najlepiej od min. 3 miesięcy i na przynajmniej rok w trakcie składania wniosków kredytowych).

Jaką kwotę można uzyskać, starając się o pierwszy kredyt?

Decydując się na pierwszy kredyt gotówkowy w dowolnie wybranym banku, możesz liczyć na nieco ograniczoną kwotę finansowania – głównie ze względu na większe ryzyko udzielenia kredytu przez bank. Kwoty kredytów gotówkowych sięgają nawet do 200 000 zł z okresem spłaty sięgającym do 120 miesięcy. Dla nowych klientów finalna wysokość oferty zazwyczaj jest niższa, choć w dużej mierze zależy od zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Im wyższe dochody, tym wyższa zdolność, a co za tym idzie większa dostępna kwota kredytu.

Czy warto wziąć pierwszy kredyt gotówkowy? Gdzie szukać ofert?

Pierwszy kredyt gotówkowy warto wziąć wtedy, kiedy pojawia się potrzeba pozyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę przeanalizuj wszystkie kwestie dotyczące propozycji finansowania, a także określ, jaki typ oprocentowania będzie dla Ciebie zadowalający. Jeśli chcesz uniknąć rosnących miesięcznych rat – postaw na oprocentowanie stałe kredytu gotówkowego. Kiedy jednak liczysz na spore zmiany na rynku w kwestii stóp procentowych – możesz zdecydować się na ofertę ze zmiennym oprocentowaniem.

Ciekawe propozycje pierwszego kredytu gotówkowego znajdziesz na stronach internetowych banków, w placówkach, a także w biurze kredytowym Fines. Tutaj porównasz wiele ofert kredytów bankowych w jednym miejscu i bez większego ryzyka podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku do konkretnego banku.

Jak zwiększyć swoją szansę na pierwszy kredyt gotówkowy?

Aby zmaksymalizować swoje szanse na pozytywną decyzję w przypadku pierwszego kredytu gotówkowego, koniecznie wykonaj kilka kroków, a mianowicie:

 • Zweryfikuj swoją historię kredytową w BIK
 • Zbadaj swoją zdolność kredytową – możesz to zrobić także z pomocą eksperta Fines
 • Zadbaj o to, aby mieć jak najdłuższą umowę z pracodawcą – najlepiej umowę o pracę
 • Wyeliminuj ewentualne obciążenia budżetu domowego, które mogą wpływać na wysokość zdolności kredytowej
 • Zbuduj pozytywną historię kredytową np. kup sprzęt AGD na raty i regularnie je spłacaj
 • Poszukaj żyranta dla swojego pierwszego kredytu gotówkowego.

Kiedy bank może odmówić udzielenia pierwszego kredytu gotówkowego?

Każda instytucja finansowa posiadająca w swojej ofercie kredyty gotówkowe ma pełne prawo odrzucić wniosek od osoby, która po raz pierwszy pragnie zaciągnąć zobowiązanie kredytowe. Główne powody, które generują problemy z pozyskaniem pierwszego kredytu gotówkowego, to:

 • Zbyt krótki staż pracy
 • Za niskie dochody
 • Brak historii kredytowej (w przypadku niektórych banków)
 • Niski wiek kredytobiorcy.

Podsumowując, wiele banków ma w ofercie kredyty gotówkowe dla osób, które starają się o nie po raz pierwszy. Warto jednak sprawdzić warunki, na jakich udzielane są zobowiązania dla nowych klientów banków. W wielu przypadkach warunkiem uruchomienia kredytu może być np. założenie nowego rachunku bankowego w tej samej instytucji lub wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments