fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
19.10.2023
3 min czytania

Niska sprzedaż w sklepie RTV i AGD to przeszłość – zobacz, jak zachęcić klientów do zakupów!

Sprzęt RTV i AGD to niezbędne wyposażenie każdego domu i mieszkania. Głównie z tego powodu sklepy z takimi artykułami z roku na rok odnotowują coraz większy poziom sprzedaży. Jest kilka czynników, które przekładają się na coraz to większe zainteresowanie ofertami sklepów RTV i AGD – zarówno tych stacjonarnych, jak i sprzedających towary przez internet.

Strona główna > Porady > Niska sprzedaż w sklepie RTV i AGD to przeszłość – zobacz, jak zachęcić klientów do zakupów!

 

Niestety ceny urządzeń RTV i AGD bywają naprawdę wysokie. Często zdarza się, że za kompletne wyposażenie kuchni konsumenci płacą nawet kwoty powyżej kilkunastu tysięcy złotych. Nie każde gospodarstwo domowe może sobie pozwolić na tak duży wydatek. Co zatem mogą zrobić sklepu internetowe i stacjonarne ze sprzętem RTV i AGD, aby nie tracić zainteresowania potencjalnych klientów? Opcji jest wiele, ale najciekawszą będą płatności ratalne w ramach programu efines.pl – raty tu i teraz!

Polski rynek urządzeń RTV i AGD – jak radzą sobie sklepy?

Choć nastroje konsumenckie ulegają sporym wahaniom, to jednak sklepy z wyposażeniem RTV i AGD doskonale radzą sobie zarówno z obsługą klienta, jak i utrzymywaniem wysokiego poziomu sprzedaży.

Według badań przeprowadzonych przez analityków IBIMS (Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych) sklepy z produktami RTV i AGD skutecznie promowały swoje oferty w mediach społecznościowych. Dla przykładu: market RTV Euro AGD odnotował ponad 33 tysiące interakcji na zaledwie 97 wpisów na Facebooku. 

Co więcej, zgodnie z raportem z 2022 przygotowanym przez Związek Pracodawców AGD APPLiA Polska utrzymuje pozycję największego producenta dużego sprzętu AGD na terenie Unii Europejskiej.

To przekłada się także na poziom zainteresowania konsumentów ofertą sklepów, które dystrybuują na terenie całego kraju nowoczesne urządzenia RTV i AGD dla konsumentów o różnej zasobności portfela. W polskich sklepach stacjonarnych i internetowych konsumenci mogą znaleźć urządzenia z klasy budżetowej, średniej, a także premium, gdzie ceny jednostkowego sprzętu to wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Zakup sprzętu RTV i AGD – jak klienci mogą płacić za zakupy?

W Polsce klienci zamawiający sprzęt RTV i AGD do swojego domu lub mieszkania najczęściej wybierają formę płatności przelewem na konto bankowe sklepu, gotówką przy odbiorze towaru lub płatności BLIK. Dla konsumentów o mniejszej zasobności portfela ciekawą opcją mogą być płatności na raty i kredyty bankowe.

Czy jest jakikolwiek sposób, aby klienci sklepów RTV i AGD nie musieli rezygnować z droższego sprzętu ze względu na ograniczony budżet? Tak. Tutaj naprzeciw rynkowym oczekiwaniom wychodzi innowacyjny program efines.pl – raty tu i teraz! Ratalny system płatności dla klientów to realna szansa na zakup wymarzonego wyposażenia domu lub mieszkania bez wysokich kosztów początkowych w zamian za wygodniejsze, miesięczne płatności na rzecz pożyczko- lub kredytodawcy.

Zasada jest prosta. Sklep ze sprzętem RTV i AGD korzystający z programu otrzymuje 100% środków za sprzedane towary, a klient korzystający z płatności ratalnych spłaca swoje zobowiązanie w wygodnych, miesięcznych ratach, które nie obciążają nadmiernie domowego budżetu. Korzyści w tym przypadku są obopólne: sklep sprzedaje więcej towaru i zarabia, natomiast konsument korzysta z nowoczesnego wyposażenia domu/mieszkania bez dużego obciążenia domowych finansów.

Kiedy płatności ratalne mają sens? Ceny produktów w sklepach RTV i AGD

Aby oszacować, kiedy udostępnienie opcji płatności na raty w sklepie internetowym lub stacjonarnym RTV i AGD, warto przeanalizować średnie wartości koszyków zakupowych. Jeśli najobszerniejszą grupą konsumentów są osoby kupujące jednorazowo całe wyposażenie do domu lub mieszkania – warto pomyśleć nad uczestnictwem w programie efines.pl – raty tu i teraz!
Dla przedsiębiorców prowadzących sklepy RTV i AGD to szansa na: 

 • przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów, 
 • budowanie pozytywnego wizerunku marki na rynku,
 • utrzymanie płynności finansowej,
 • wzrost poziomu sprzedaży.

Oczywiście korzyści odczują też klienci decydujący się na finalizację zamówienia z płatnością na raty w ramach kredytu bankowego lub pożyczki pozabankowej. Taki model płatności pozwala na zakup nawet nieco droższego sprzętu, bez ryzyka narażenia budżetu domowego na problemy z wypłacalnością.

Jak rozwiązać problem wysokich cen sprzętu RTV/AGD i niskiej sprzedaży w sklepie? 

Niestety nie ma jednego, skutecznego sposobu na rozwiązywanie problemów ze spadkami sprzedaży w sklepach internetowych i stacjonarnych z wyposażeniem RTV i AGD. Rosnące ceny urządzeń, które są nieproporcjonalne do zarobków konsumentów, często są głównym problemem rezygnacji klienta ze złożenia zamówienia.

Prawdopodobnie jedynym, wystarczająco skutecznym sposobem na utrzymanie reakcji z klientem i zachęcenie go do nabycia towaru będą płatności ratalne. Finansowanie na atrakcyjnych warunkach z długim okresem spłaty może realnie przełożyć się na wzrost poziomu sprzedaży produktów RTV i AGD. Wystarczy, że sklep online lub stacjonarny salon udostępni możliwość skorzystania z płatności przez efines.pl – raty tu i teraz! Dla osób zainteresowanych zakupem droższego sprzętu to naprawdę wygodna opcja.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments