fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
02.05.2023
2 min czytania

Martwisz się o dobro środowiska naturalnego? Weź kredyt gotówkowy i zainwestuj w odnawialne źródła energii dla domu!

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli nieruchomości mieszkalnych. Zastanawiasz się, skąd tak duże zainteresowanie OZE? To proste! Inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwala na uniezależnienie domu od publicznej sieci energetycznej. Dzięki temu rachunki za prąd są o wiele niższe lub praktycznie zerowe. Chcesz zainwestować w moduły PV dla domu, ale nie masz odpowiednich środków? Weź kredyt gotówkowy w Fines!

Strona główna > Porady > Martwisz się o dobro środowiska naturalnego? Weź kredyt gotówkowy i zainwestuj w odnawialne źródła energii dla domu!

Mężczyzna układa panele fotowoltaiczne

Dlaczego warto inwestować w odnawialne źródła energii dla domu?

Inwestowanie w panele fotowoltaiczne i kompletny system pozyskiwania prądu z odnawialnych źródeł energii to przedsięwzięcie, które można zrealizować praktycznie na każdym budynku. Zastanawiasz się, dlaczego warto wziąć pod uwagę możliwość montażu systemu fotowoltaiki dla domu? Oto kilka powodów:

 • ochrona środowiska naturalnego,
 • bezobsługowe użytkowanie,
 • praktycznie zerowa awaryjność poprawnie wykonanego systemu fotowoltaiki,
 • znacznie mniejsze rachunki za energię elektryczną dla domu.

Jeśli chcesz odciążyć swoje gospodarstwo domowe z wysokich rachunków za prąd w okresach grzewczych, koniecznie zainteresuj się nowoczesnymi systemami odnawialnych źródeł energii. W ostatnich latach fotowoltaika to jeden z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania energii z promieni słonecznych, który dodatkowo sprzyja ekosystemowi.

Ile kosztuje zakup i montaż systemu fotowoltaiki dla domu?

Aby ocenić całkowite koszty inwestycji w fotowoltaikę dla domu, konieczne jest stworzenie profesjonalnego projektu. Dlaczego? Otóż to jedyny sposób na obliczenie realnego zapotrzebowanie budynku na moc fotowoltaiki. Przyjmuje się, że nieruchomości o powierzchni użytkowej do 100-150 m2 potrzebują systemu o mocy 3-5 kW. Do obliczenia kosztów wystarczy założyć, że na 1kW potrzebne są ok. 3 panele fotowoltaiczne, zależnie od parametrów technicznych.
Średnie ceny paneli fotowoltaicznych dla domu to wydatek na poziomie od 600 złotych wzwyż. To oznacza, że sam zakup modułów może generować całkowite koszty na poziomie do kilkunastu tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć cenę: inwertera, czyli przetwornika prądowego, okablowania oraz opcjonalnie magazynu energii. Jako inwestor musisz też liczyć się z ceną roboczogodziny specjalistów zajmujących się montażem fotowoltaiki. Podsumowując: całkowite koszty inwestycji w system fotowoltaiki dla domu to wydatek 20-30 tys. złotych, zakładając, że moc wszystkich modułów to ok. 3 kW.

Jak sfinansować koszt montażu fotowoltaiki domowej? Sprawdź!

Pokrycie kosztów rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nie jesteś w stanie odłożyć takiej sumy, aby założyć fotowoltaikę na dachu swojej nieruchomości? Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy w Fines. W ramach dostępnych ofert finansowania możesz pokryć do 100% kosztów inwestycji w moduły fotowoltaiczne, a dodatkowo pozyskać środki na dowolnie wybrany cel, np. remont domu.

Chcesz czym prędzej złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, ale nie masz doświadczenia w tej kwestii? Wystarczy, że wybierzesz się do placówki kredytowej Fines. Na miejscu otrzymasz rzetelną pomoc w zakresie porównania najlepszych ofert finansowania, a także na etapie ubiegania się o konkretną ofertę finansowania. Z ekspertem kredytowym Fines możesz pozyskać środki na pokrycie kosztów montażu fotowoltaiki nawet w jeden dzień.

Pamiętaj! Jeśli chcesz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego i jednocześnie zmniejszyć koszty eksploatacji budynku mieszkalnego, koniecznie skontaktuj się z firmą montującą systemy fotowoltaiczne. Po podpisaniu umowy kredytu lub pożyczki ratalnej otrzymasz środki, które w 100% pokryją koszty inwestycji.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments