fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
05.08.2022
3 min czytania

Kredyty gotówkowe dla obcokrajowców – które banki je oferują?

W dzisiejszych czasach wiele osób z innych krajów przyjeżdża do Polski i szuka możliwości ubiegania się o kredyty gotówkowe na dowolnie wybrany cel. Zmiana zamieszkania, czyli przeprowadzka do innego kraju wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności. Obcokrajowcy, którzy chcą otrzymać kredyt gotówkowy w Polsce, muszą zadbać o kilka istotnych kwestii.

Strona główna > Porady > Kredyty gotówkowe dla obcokrajowców – które banki je oferują?

oferta kredytów dla obcokrajowców - konsultacja

Na tę chwilę wiele banków udziela kredytów gotówkowych dla obcokrajowców, ale tylko na ściśle określonych warunkach. Chcesz znaleźć jak najciekawsze oferty finansowania dostępne na rynku? Udaj się do placówki Fines Operator Bankowy i z pomocą specjalistów sprawdź, jakie banki udzielają kredytów dla obcokrajowców. Najpopularniejsze instytucje, to:

 • Alior Bank
 • BNP Paribas
 • Getin Noble Bank
 • IKANO Bank
 • mBank
 • Santander Bank Polska.

Na jakich warunkach udzielane są kredyty dla obcokrajowców w poszczególnych bankach?

Banki w Polsce, których oferty kredytów gotówkowych dla obcokrajowców są dostępne w placówkach Fines mają ściśle określone warunki przyznawania nowych zobowiązań. Osoby pochodzące spoza Polski muszą dopełnić różnych formalności, aby w ogóle móc ubiegać się o kredyty gotówkowe. Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące warunków przyznawania zobowiązań przez konkretne banki.

Alior Bank

Jeśli chodzi o Alior Bank, klienci będący obywatelami UE muszą dostarczyć na etapie wnioskowania o kredyt gotówkowy takie dokumenty, jak: kartę stałego pobytu dla siebie lub członka rodziny, karta pobytu obywatela UE. Warto pamiętać, że karta musi być ważna co najmniej 3 miesiące do przodu podczas uzupełnienia wniosku kredytowego. Dla osób przyjezdnych spoza krajów UE wymagana jest: karta pobytu z rodzajem zezwolenia, karta zezwolenia na pobyt czasowy, osiedlenie oraz pobyt jako rezydent długoterminowy UE.

BNP Paribas

W banku BNP Paribas osoby z UE oraz spoza UE muszą dostarczyć przede wszystkim kartę stałego lub czasowego pobytu. Dodatkowo bank wymaga posiadania: numeru PESEL, półrocznej relacji z bankiem np. konto bankowe, stałego zatrudnienia od minimum pół roku, wyciągów z konta bankowego z ostatnich 6 miesięcy.

Getin Noble Bank

Obcokrajowcy ubiegający się o kredyt gotówkowy w Getin Noble Banku muszą przedstawić do wglądu banku kartę stałego lub czasowego pobytu lub zagraniczny paszport/dowód. Obywatele z Ukrainy, Gruzji, Norwegii, Mołdawii i innych krajów są zobowiązani do okazania paszportu w języku angielskim. Trzeba jednak pamiętać, że maksymalna kwota zobowiązania w tym banku to 5000 zł. Konieczne jest także przedstawienie zaświadczenia o zameldowaniu na terenie Polski.

IKANO Bank

IKANO Bank ma bardzo proste warunki jeśli chodzi o udzielanie kredytów gotówkowych dla obcokrajowców. Wystarczy, że przedstawisz kartę stałego pobytu i to wszystko.

mBank

Ten bank jeśli chodzi o warunki finansowania dla obcokrajowców, wymaga następujących dokumentów: paszportu zagranicznego lub karty stałego/czasowego pobytu – zarówno dla obywateli UE, jak i tych pochodzących spoza krajów członkowskich.

Santander Bank Polska

W przypadku Santandera najważniejszym warunkiem jest to, iż okres finansowania musi być o 3 miesiące krótszy od daty ważności karty stałego lub czasowego pobytu. Warto dodać, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii muszą przedstawić dokument potwierdzający prawo do pobytu wydany po 1 stycznia 2021 roku.

Kredyty gotówkowe dla obywateli Ukrainy

Kredyty gotówkowe dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce są często udzielane na specjalnych warunkach. Podstawowym warunkiem udzielenia finansowania jest przedstawienie ważnej karty pobytu, a także zaświadczenia o stałym miejscu zamieszkania na terenie Polski oraz źródła uzyskiwania dochodów. Warto mieć na uwadze fakt, że banki sprawdzają zdolność kredytową Ukraińców na etapie składania wniosku o udzielenie finansowania. To właśnie na tej podstawie banki wydają decyzje o przyznaniu kredytu lub nie. W większości przypadków warunki finansowania są takie same, jak w przypadku obywateli Polski – dotyczy to także promocji z zerową prowizją oraz obniżonym oprocentowaniem.

Kredyty gotówkowe dla osób z zagranicy – pytania i odpowiedzi

Na jaki okres są udzielane kredyty gotówkowe dla obcokrajowców?

Kredyty gotówkowe dla obcokrajowców są udzielane na okres nawet do 120 miesięcy w zależności od instytucji oraz możliwości finansowych wnioskodawcy.

Ile można pożyczyć w ramach kredytu konsumenckiego dla osób z zagranicy?

Jeśli chodzi o kwoty finansowania dla osób z zagranicy, warunki są praktycznie takie same jak dla rodowitych mieszkańców Polski. Najhojniejsze banki oferują nawet do 200 000 zł, choć tutaj wiele zależy od indywidualnej zdolności kredytowej obcokrajowca.

Ile trwają procedury kredytowe w przypadku zobowiązań dla obcokrajowców?

Proces weryfikacji wniosku o udzielenie kredytu gotówkowego dla obcokrajowca to średnio kilka dni roboczych w zależności od preferowanej kwoty finansowania oraz stopnia skomplikowania dostarczonej dokumentacji przez potencjalnego kredytobiorcę z zagranicy.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments