Kto może wnioskować o kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?
Kto może wnioskować o kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?
Większość banków w Polsce ma jasne zasady odnośnie tego, kto może ubiegać się o kredyt konsumencki ze stałym oprocentowaniem. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że po zaciągnięciu kredytu gotówkowego np. ze zmienną stopą procentową nie ma już późniejszej możliwości przejścia na stałą. Aby to zrobić konieczne będzie refinansowanie kredytu do innego banku na warunkach pozwalających na utrzymanie miesięcznej raty na stałym poziomie niezależnie od sytuacji rynkowej. Instytucje finansowe w Polsce pozwalają na zaciągnięcie kredytu konsumenckiego ze stałą stopą procentową tylko określonej grupie konsumentów. Oto kilka warunków, jakie trzeba spełnić już na etapie wnioskowania:
- Ukończone przynajmniej 18 lat
- Pełna zdolność do czynności prawnych
- Odpowiednio wysoka zdolność kredytowa, czyli stały dochód
- Brak negatywnych wpisów w historii kredytowej BIK i bazach dłużników
To podstawowe kwestie, o jakich należy pamiętać, by móc ubiegać się o kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, ale także tym zmiennym. W kwestii dochodów warto wiedzieć o tym, że banki dla kredytów tego typu akceptują dochody z racji umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło. Wiele banków akceptuje także wpływy na rachunek bankowy w ramach świadczeń rentowych i emerytalnych.
Kredyt gotówkowy ze stałym czy zmiennym oprocentowaniem – jaki wybrać?
Kredyt gotówkowy ze stałym czy zmiennym oprocentowaniem – jaki wybrać?
Wiele osób w dzisiejszych czasach zastanawia się, jaką formę finansowania warto wybrać, aby utrzymać miesięczną ratę zobowiązania na stałym poziomie. Na rynku dostępnych jest wiele ofert od banków, które dotyczą kredytów gotówkowych ze stałym oprocentowaniem. Większość instytucji proponuje następujące warunki finansowania:
- Brak opłat za wcześniejszą spłatę częściową lub całkowitą
- Stała miesięczna rata przez cały okres kredytowania
- Opcjonalnie brak prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego
- Do wyboru opcja z ubezpieczeniem kredytu lub bez
W zależności od tego, jak wysokie jest zobowiązanie finansowe warto pomyśleć o zaciągnięciu kredytu z ubezpieczeniem. W razie jakichkolwiek niepowodzeń życiowych jest to dobre zabezpieczenie np. w sytuacjach utraty zatrudnienia na jakiś czas.
Kredyt konsumencki ze stałym oprocentowaniem – jak wyglądają raty?
Kredyt konsumencki ze stałym oprocentowaniem – jak wyglądają raty?
Miesięczne raty zobowiązania w formie kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem są zawsze takie same. Podstawowym warunkiem finansowania w tej formie jest niezmienność kosztów. Warunki przedstawione przez bank lub np. eksperta kredytowego Fines będą niezmienne przez cały okres kredytowania. Oznacza to, że niezależnie od sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie wysokość miesięcznej raty zawsze będzie taka sama. Jedynym czynnikiem, jaki może wpłynąć na nieco podwyższone koszty miesięczne jest brak terminowej spłaty raty. W takich sytuacjach banki za każdy dzień zwłoki mają prawo naliczać dodatkowe odsetki karne, które należy bezwzględnie uregulować.
Uwaga! Opłacenie samej miesięcznej raty bez karnych odsetek za opóźnienia może finalnie skutkować pojawieniem się negatywnych wpisów w BIK. Dla przykładu: będzie to informacja o opóźnieniu nawet o kilkanaście lub kilkadziesiąt dni na kwoty kilkunastu groszy. To wszystko w wyniku braku opłacenia naliczonych za opóźnienie odsetek.
Wady i zalety kredytów gotówkowych ze stałym oprocentowaniem
Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem tak jak i inne formy finansowania proponowane przez banki ma zarówno wady, jak i zalety. Podstawowym atutem kredytu konsumenckiego ze stałą stopą procentową jest przede wszystkim niezmienność wysokości miesięcznych rat. Oprócz tego już na etapie składania wniosku każdy może poznać całkowite koszty finansowania.
Niestety stałe oprocentowanie wiąże się z koniecznością wykazywania nieco wyższej zdolności kredytowej, aniżeli np. dla kredytu gotówkowego ze zmienną stopą. Oprócz tego w razie malejących stóp procentowych na rynku wysokość rat kredytu konsumenckiego ze stałym oprocentowaniem wciąż pozostaną niezmienne. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Brak zmienności to pewien komfort psychiczny i możliwość zaplanowania budżetu.
Jakie banki proponują kredyty ze stałym oprocentowaniem i gdzie szukać ofert?
Jakie banki proponują kredyty ze stałym oprocentowaniem i gdzie szukać ofert?
Najciekawsze oferty kredytów gotówkowych ze stałym oprocentowaniem, a także bez prowizji przedstawiane są np. przez ekspertów kredytowych Fines. W placówkach, a także online można porównać propozycje finansowania od takich banków, jak:
Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem to ciekawa forma finansowania. Popularnych ofert można szukać w sieci, ale znacznie wygodniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego. Wnioskowanie o tę formę finansowania jest dość proste i wymaga tylko skompletowania dokumentów dochodowych oraz potwierdzenia wiarygodności kredytowej.
Jak długo obowiązuje stałe oprocentowanie dla kredytu gotówkowego?
Jak długo obowiązuje stałe oprocentowanie dla kredytu gotówkowego?
Stałe oprocentowanie dla oferty kredytu gotówkowego obowiązuje przez cały okres obowiązywania umowy kredytowej. Dzięki temu potencjalny kredytobiorca nie musi martwić się o zmieniające się koszty i wysokość wysokości miesięcznych rat. Nieco inaczej działa to w przypadku kredytów hipotecznych – tutaj stałe oprocentowanie obowiązuje maksymalnie przez 5 lub 7 lat.