fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
23.11.2022
3 min czytania

Kredyt gotówkowy bez wiedzy małżonka – jaką maksymalną kwotę można uzyskać?

W związku małżeńskim większość zobowiązań kredytowych jest zaciągana wspólnie przez dwie osoby. Są jednak pewne rozwiązania, pozwalające się na delikatnie uniezależnienie od drugiej połówki. Kredyt bez wiedzy współmałżonka jest możliwy tylko do określonej kwoty, którą każda instytucja finansowa ustala indywidualnie. Obecnie na rynku znajdziesz wiele ofert finansowania bez wiedzy współmałżonka, zarówno bankowych, jak i pozabankowych. Sprawdź, jak związek małżeński wpływa na kwestie udzielania kredytów przez banki i jaką maksymalną kwotę otrzymasz bez wiedzy drugiej połówki.

Strona główna > Porady > Kredyt gotówkowy bez wiedzy małżonka – jaką maksymalną kwotę można uzyskać?

mężczyzna - kredyt bez wiedzy współmałżonka

Czy można wziąć kredyt bez wiedzy małżonka?

W Polsce kredyty gotówkowe bez wiedzy małżonka są dostępne w ofercie większości banków, choć warunki finansowania są różne. Nowe zobowiązanie bez wiedzy drugiej połówki, zaciągniesz tylko do górnego limitu kwotowego, jaki jest ustalany indywidualnie przez banki. Warto nadmienić, iż ustrój majątkowy w małżeństwie dość mocno wpływa na możliwość zaciągania samodzielnych zobowiązań kredytowych. W związku małżeńskim są tylko dwie możliwości:

 • Wspólnota majątkowa – małżeństwo ze wspólnotą majątkową, zgodnie z ustawą nie daje możliwości zaciągania indywidualnych zobowiązań finansowych na duże kwoty. Podpisując umowę, np. kredytu gotówkowego we wspólnocie z małżonkiem, zawsze obydwie strony będą zobowiązane do terminowej spłaty zobowiązania.
 • Rozdzielność majątkowa – intercyza podpisana u notariusza to dobre rozwiązanie, które pozwala uniezależnić się finansowo od współmałżonka. Umowa o posiadaniu oddzielnych majątków powoduje, że zaciągniesz nowe zobowiązania kredytowe bez żadnych ograniczeń. Oznacza to, że konieczność posiadania zgody współmałżonka na etapie ubiegania się o kredyt gotówkowy zostanie wyeliminowana.

Kredyt bez wiedzy współmałżonka – ile można dostać?

Oferty kredytów gotówkowych bez zgody małżonka, najczęściej są dostępne do kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku większych sum zobowiązania kredytowego, konieczna będzie zgoda współmałżonka. Warto wspomnieć o tym, iż banki Raiffeisen Digital Bank oraz Ikano Bank, proponują konsumentom kredyty gotówkowe bez zgody współmałżonków, niezależnie od finalnej kwoty zobowiązania. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują większej gotówki bez ingerencji drugiej połówki w proces ubiegania się o kredyt.

Oczywiście finalna kwota finansowania zależy nie tylko od aktualnej oferty banku, ale także zdolności kredytowej wnioskodawcy. Co ciekawe, jeżeli pozostajesz we wspólnocie majątkowej, a wniosek składasz samodzielnie, musisz uwzględnić dochody i wydatki całego gospodarstwa domowego.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy bez wiedzy współmałżonka?

Wniosek o kredyt gotówkowy – nawet bez zgody małżonka, jest dość prosty do złożenia. Możesz zdecydować się na bezpośredni kontakt z bankiem, choć niego wygodniejszą opcją jest funkcjonalna aplikacja eFines.pl. W ten sposób porównasz wiele ofert finansowania w jednym miejscu, przeanalizujesz najistotniejsze parametry ofert, a także złożysz wygodnie wniosek o kredyt gotówkowy Raiffeisen Digital Bank lub pożyczkę pozabankową – bez zgody małżonka. Wystarczy, że założysz konto w aplikacji, określisz preferowaną kwotę finansowania, a następnie wybierzesz najlepszą z wyświetlonych propozycji.

Kredyt hipoteczny bez zgody małżonka – czy to możliwe?

Zgoda współmałżonka na zaciągnięcie kredytu hipotecznego jest wręcz niezbędna, aby móc otrzymać finansowanie w banku. Wynika to głównie z faktu, iż kredyty hipoteczne udzielane są na znacznie wyższe kwoty, a dodatkowo długi okres spłaty. Zasada składania wniosku wspólnie przez obydwoje małżonków ma zastosowanie tylko w przypadku wspólnoty majątkowej. Obecnie żaden bank nie daje możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego bez zgody współmałżonka – o ile nie została podpisana rozdzielność majątkowa.

Dodatkowa gotówka bez wiedzy małżonka – kto odpowiada za spłatę zobowiązania?

Za spłatę kredytu gotówkowego zaciągniętego nawet bez wiedzy współmałżonka odpowiada tylko strona podpisująca umowę kredytową. Aby nie narażać się na konieczność spłaty takiego zobowiązania, wystarczy wykazać, że nie miało się pojęcia o jego zaciągnięciu. Banki mają prawo sięgnąć po majątek współmałżonka tylko wtedy, kiedy są w stanie udowodnić, że z pozyskanych środków korzystały obydwie osoby.

Nie musisz więc obawiać się, że w razie zaciągnięcia kredytu gotówkowego przez współmałżonka, bank pociągnie Cię odpowiedzialności za spłatę długu. Najlepszą formą zabezpieczenia swoich interesów jest podpisanie intercyzy małżeńskiej, która gwarantuje równy podział majątku.

Gdzie szukać ofert kredytu konsumenckiego bez wiedzy współmałżonka? Ile maksymalnie można uzyskać?

Kredyty gotówkowe bez wiedzy współmałżonków są dostępne w placówkach Fines. Decydując się na współpracę z ekspertem kredytowym, szybko dowiesz się, jakie kwoty maksymalne i jakie banki chętnie udzielają takich zobowiązań.

W placówkach bankowych oraz w internecie znajdziesz wiele ciekawych propozycji finansowania, które są przyznawane nawet bez wiedzy małżonka. Możesz też skorzystać z funkcjonalnej aplikacji efines.pl, która pozwala na porównywanie wielu ofert w jedynym miejscu oraz na szybkie wnioskowanie bez zbędnych formalności. Tego typu narzędzie jest całkowicie darmowe i dostępne z poziomu przeglądarki internetowej oraz na urządzeniach z systemem iOS/Android.

Podsumowując – kredyty gotówkowe bez wiedzy współmałżonka to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zdobyć dodatkową gotówkę, pozostając w związku małżeńskim i wspólnocie majątkowej. Jeśli nie chcesz obciążać swojej drugiej połówki kolejnym kredytem i ryzykiem, że bank będzie upominać się o spłatę długu, koniecznie skorzystaj z takiej opcji i weź całe zobowiązanie na swoje barki.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments