fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
29.05.2023
3 min czytania

Kredyt firmowy dla zadłużonych

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie zawsze jest proste. Często zdarza się, że przez pewien czas firma traci płynność finansową i pojawiają się pierwsze długi. To dość problematyczna sytuacja, z której można wyjść na kilka sposobów. Jednym z nich jest kredyt firmowy dla zadłużonych. Przeczytaj poniższy wpis i dowiedz się, czy to dobre rozwiązanie.

Strona główna > Porady > Kredyt firmowy dla zadłużonych

Kobieta w niebieskiej koszuli opera się o biurko i patrzy w monitor

Czym jest kredyt firmowy dla zadłużonych przedsiębiorców?

Banki w Polsce najczęściej  udzielają kredytów wyłącznie dla przedsiębiorców pozostających w dobrej sytuacji finansowej. W przeciwnym razie instytucja może odmówić udzielenia nowego zobowiązania, niezależnie od jego formy i przeznaczenia. Czy można dostać kredyt firmowy dla zadłużonych? Tak, ale w takich sytuacjach liczba ofert będzie mocno okrojona, a koszty kredytowe zdecydowanie większe, np. podwyższona prowizja przez wzgląd na wysokie ryzyko udzielania wsparcia dla firmy.

Kredyt firmowy dla zadłużonych przedsiębiorców jest najczęściej dostępny jako kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu firma z licznymi zobowiązaniami może połączyć je w jedno większe, ale z mniejszą miesięczną ratą. To szansa na odbudowanie płynności finansowej i wyjście z narastających długów.

Na rynku dość ciężko znaleźć oferty, które sprostają potrzebom przedsiębiorców w trudnej sytuacji finansowej. Jeśli zobowiązania są spłacane terminowo, konsolidacja będzie najrozsądniejszym wyborem. Standardowy kredyt firmowy dla zadłużonych firm to taka forma finansowania, którą można pozyskać nawet w licznymi zadłużeniami – pod warunkiem że są spłacane terminowo.

Zadłużona firma a konsolidacja – czy warto?

Konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem problemów finansowych w przedsiębiorstwach. W ten sposób można realnie zmniejszyć kwotę miesięcznych zobowiązań. Dzięki temu płynność finansowa wzrasta, a firma ma szanse na odbudowanie swojego budżetu do stanu sprzed kryzysu. 

W przypadku zaciągnięcia zbyt wielu zobowiązań finansowych konsolidacja dla zadłużonych firm wydaje się najlepszą opcją. Aby poznać inne możliwe rozwiązania, warto skontaktować się z ekspertem Fines, dostępnym w dowolnie wybranej placówce kredytowej. Na miejscu można porównać wiele form finansowania, a w tym oferty kredytów firmowych dla zadłużonych.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych firm

Alternatywą dla kredytów mogą być pożyczki dla firm. Te są przyznawane najczęściej przez pozabankowe instytucje, które umożliwiają złożenie wniosku z wykorzystaniem uproszczonej procedury weryfikacji klienta. To prawdziwa szansa na pozyskanie dodatkowych środków dla zadłużonej firmy, szczególnie jeśli banki odmawiają udzielenia finansowania.

Wybierając pożyczkę zamiast kredytu firmowego dla zadłużonych, można wybrać jedną z kilku opcji: inwestycyjna, obrotowa, unijna, pomostowa lub płatnicza. Przed podjęciem ostatecznej decyzji i złożeniem wniosku, warto poprosić o radę eksperta Fines. W ramach współpracy otrzymasz rzetelne informacje o kredytach firmowych dla zadłużonych przedsiębiorców, a także pozabankowych formach finansowania.

Wniosek o kredyt firmowy dla zadłużonych – krok po kroku

Wnioskowanie o kredyt firmowy dla zadłużonych nie różni się znacząco od innych procedur kredytowych. Wszelkie formalności da się dopełnić nawet w kilkanaście minut, szczególnie z pomocą pośrednika kredytowego. Aby wziąć kredyt dla zadłużonej firmy:

 1. Przejrzyj dostępne oferty finansowania.
 2. Przygotuj niezbędną dokumentację – deklaracje podatkowe przedsiębiorstwa, dokumenty potwierdzające aktualny stan zadłużenia, dowód tożsamości. Opcjonalnie może być wymagane zaświadczenie z KRS, umowa spółki, zaświadczenie z CEiDG oraz zaświadczenie o nadaniu numeru NIP lub REGON.
 3. Złóż uzupełniony wniosek kredytowy – jego weryfikacja trwa od kilkunastu minut do maksymalnie kilku dni.
 4. Poczekaj na decyzję kredytową, a po zaakceptowaniu wniosku podpisz umowę.

Ubieganie się o kredyt firmowy dla zadłużonych wcale nie jest skomplikowane. Wystarczy rzetelnie przygotować się do tego procesu, uzbroić w cierpliwość i przede wszystkim wybrać najrozsądniejszą z dostępnych ofert.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu dla zadłużonej firmy?

Poszukiwanie kredytu firmowego dla zadłużonego przedsiębiorstwa wymaga poświęcenia nieco czasu i energii. Możesz porównywać oferty samodzielnie lub skontaktować się z ekspertem Fines – decyzja należy do Ciebie. Zanim złożysz wniosek i podpiszesz umowę, weź pod uwagę:

 • oprocentowanie bazowe,
 • RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania,
 • wymagane dokumenty dochodowe firmy,
 • prowizję banku/firmy pożyczkowej,
 • marżę,
 • obowiązkowe ubezpieczenia.

Analiza powyższych parametrów kredytu firmowego dla zadłużonych pomoże Ci podjąć rozsądną decyzję. Dopiero po analizie wszystkich kosztów i wymogów danej instytucji można łatwo ocenić opłacalność podpisania umowy.

Kredyt firmowy dla zadłużonych – czy to jedyne dostępne rozwiązanie?

Kredyty firmowe dla zadłużonych i konsolidacja to najpopularniejsze rozwiązania dla przedsiębiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Na rynku są dostępne też inne możliwości, np. pożyczki firmowe lub procedury oddłużeniowe, z których jednak warto skorzystać tylko w ostateczności.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments