Kredyty dla firm – jakie są warunki przyznania finansowania?
Kredyty dla firm – jakie są warunki przyznania finansowania?
Aby otrzymać kredyt na firmę, należy spełnić kilka podstawowych warunków, a mianowicie:
-
- wystarczająca zdolność kredytowa – często konieczne jest przekazanie do wglądu banku dokumentów finansowych firmy, np. księgi przychodów i rozchodów,
- pozytywna historia kredytowa,
- wiele ofert kredytów firmowych wymaga także dodatkowego zabezpieczenia, np. na nieruchomości należącej do przedsiębiorstwa,
- funkcjonowanie firmy przez co najmniej 12 miesięcy,
- zgoda członków zarządu – tylko w przypadku spółki z o.o.
Jakie dokumenty są potrzebne do wnioskowania o kredyt dla firmy?
Jakie dokumenty są potrzebne do wnioskowania o kredyt dla firmy?
Na etapie ubiegania się o kredyt firmowy, konieczne będzie też dostarczenie niezbędnej dokumentacji wymaganej przez bank. Najczęściej są to takie dokumenty, jak:
-
- zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczych,
- potwierdzenie nadania numeru NIP,
- zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego,
- rachunki zysków oraz strat za ostatni rok obrachunkowy,
- deklaracje podatkowe,
- deklaracje VAT z bieżącego roku.
Firmowe kredyty – na jaki cel można przeznaczyć pozyskane środki?
Firmowe kredyty – na jaki cel można przeznaczyć pozyskane środki?
Wielu przedsiębiorców zastanawia się, na jaki cel można przeznaczyć środki w ramach pozyskanego kredytu firmowego. Wszystko zależy od tego, na jaką formę finansowania ostatecznie się zdecydujesz. Wybierając kredyty inwestycyjne, można przeznaczyć pozyskaną kwotę wyłącznie na cele związane z rozwojem przedsiębiorstwa lub planowanymi inwestycjami. Na nieco inne cele można spożytkować kredyty obrotowe dla firm, które służą zaspokojeniu bieżących potrzeb przedsiębiorstwa i wspomagają utrzymanie wysokiej płynności finansowej.
To ważne! Kredyt dla firmy (niezależnie od rodzaju), możesz przeznaczyć na cel, który jest jasno określony w specyfikacji danego produktu bankowego, musi być on związany z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Rodzaje kredytów firmowych
Rodzaje kredytów firmowych
Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu firmowego wcale nie jest łatwe. Jeśli chcesz mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru i podpisujesz naprawdę korzystną umowę, koniecznie skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego Fines Operator Bankowy. Taka współpraca pozwoli Ci nie tylko na porównanie ofert wielu banków, ale także przeanalizowanie poszczególnych składowych tak, aby wybrać tę najkorzystniejszą formę finansowania dla swojego przedsiębiorstwa.
Kredyt obrotowy
Kredyt obrotowy
To produkt bankowy skierowany do przedsiębiorców, którzy potrzebują dodatkowych środków na pokrycie bieżącej działalności firmy. Zaliczamy do nich, np. wynagrodzenia dla pracowników. Kredyty obrotowe dla firm są najlepszym wyjściem dla działalności, które posiadają zamrożone środki w należnościach od kontrahentów.
Kredyt inwestycyjny
Kredyt inwestycyjny
Kredyty inwestycyjne dla firm to jedne z najchętniej wybieranych zobowiązań kredytowych wśród polskich przedsiębiorców. Decydując się na taką formę finansowania, możesz pokryć nawet do 100% wartości przedsięwzięcia inwestycyjnego, co pozwoli Ci na dynamiczny rozwój firmy przy minimum wkładu własnego na start.
Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny
Kredyty hipoteczne dla przedsiębiorców są udzielane przez banki głównie w celu pokrycia kosztów zakupu, budowy lub modernizacji nieruchomości/hali produkcyjnej należącej do przedsiębiorstwa.
Kredyt w rachunku bieżącym
Kredyt w rachunku bieżącym
Kredyt w rachunku bieżącym dla firmy przydaje się w celu podtrzymania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Firmy, które oczekują na płatności od kontrahentów, mogą skorzystać z przyznanego limitu na koncie w rachunku bieżącym, który zostanie wyrównany wraz z nowymi wpływami na konto. Warto dodać, iż w tym przypadku odsetki naliczane są tylko od kwoty, którą rzeczywiście wykorzystasz na cele firmowe.
Pozostałe kredyty firmowe
Pozostałe kredyty firmowe
Kredyty dla firm występują też w wielu innych opcjach. Zanim rozpoczniesz poszukiwania idealnego produktu bankowego dla swojego przedsiębiorstwa, poznaj wszystkie możliwe opcje finansowania. Pozostałe oferty kredytów firmowych mogą występować, jako zobowiązanie: konsolidacyjne, technologiczne, pomostowe czy nawet dla firm na start.
Kredyt firmowy – czy warto go wziąć? Na co zwrócić uwagę?
Jeśli chcesz wybrać jak najkorzystniejszą ofertę kredytu firmowego, koniecznie weź pod uwagę kilka czynników, które wpływają na całkowite koszty finansowania oraz miesięczne obciążenie przedsiębiorstwa. Parametry, które możesz przeanalizować z pomocą eksperta kredytowego Fines, to:
- RRSO,
- prowizja,
- oprocentowanie,
- Maksymalna dostępna kwota,
- okres spłaty,
- całkowite odsetki do spłaty,
- koszty obowiązkowego ubezpieczenia kredytu.
Warto mieć na uwadze, że tylko po dogłębnej analizie warunków finansowania proponowanych przez daną instytucję, będziesz w stanie wybrać naprawdę korzystną opcję dla swojego przedsiębiorstwa. Teraz już wiesz, jakie są najpopularniejsze rodzaje kredytów dla firm i na co zwrócić uwagę jeszcze przed złożeniem wniosku do banku. Wystarczy, że skontaktujesz się z ekspertem Fines i dopełnisz formalności kredytowych – z pomocą specjalistów to naprawdę proste!
Bardzo pomocny artykuł! Polecam usługi Capitalko. Mam swoją niewielką firmę. Właśnie oni dają kredyty online do 1,5 mln zł nawet. Okres raczej od 3 do 18 miesięcy. Mogą dać na dowolny cel dla małych biznesów. Z nimi nie miałam żadnych skomplikowanych wymóg. Poprosili tylko o wyciąg z rachunku bankowego i zeznanie podatkowe