fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
  • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
  • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
  • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
  • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
  • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
  • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
  • zasiłek
  • gospodarstwo rolne
  • działalność gospodarcza
  • 500 +
  • Alimenty
  • inne
RRSO
144,00%
22.08.2022
3 min czytania

Jak otworzyć własne biuro kredytowe? Pomysł na biznes!

Uruchomienie własnego biznesu w postaci biura kredytowego to dobry pomysł. Jeśli tylko posiadasz doświadczenie w branży oraz niezbędną wiedzę z zakresu finansów, masz możliwość rozwinąć swoje umiejętności jako pośrednik kredytowy. Potrzeby wielu konsumentów przez wiele lat są bardzo podobne. Mnóstwo osób obecnie szuka pomocy w zakresie doradztwa kredytowego, aby mieć możliwość wybrania najlepszej i najtańszej opcji finansowania dla siebie. Dowiedz się, jak otworzyć własne biuro kredytowe i zacząć pracę jako ekspert finansowy.

Strona główna > Porady > Jak otworzyć własne biuro kredytowe? Pomysł na biznes!

biuro kredytowe - biznes

Własne biuro kredytowe – o jakich formalnościach należy pamiętać?

Działalność polegająca na pośrednictwie kredytowym wymaga dopełnienia kilku formalności. Przede wszystkim musisz zarejestrować nową firmę na stosowny wniosek do CEiDG lub KRS. Kolejnym krokiem jest przedłożenie zaświadczenia o tym, iż jako właściciel firmy nie byłeś wcześniej karany. Do formalności zaliczamy też takie czynności, jak uzyskanie wpisu do Rejestru Pośredników Kredytowych KNF (dział II dla kredytów gotówkowych i dział I dla kredytów hipotecznych).

Odnosząc się do koniecznych do załatwienia formalności, pamiętaj też o tym, aby wybrać odpowiednią formę współpracy. Możesz samodzielnie podpisywać umowy z bankami lub firmami pożyczkowymi. Taka forma działania jest skuteczna, ale wymaga od Ciebie znacznie większego poświęcenia i zaangażowania. W pracy pośrednika kredytowego liczy się skuteczność oraz efekty. Z tego względu warto postawić na sprawdzone rozwiązania takie, jak np. współpraca z brokerem lub franczyza. Ostatecznie zadbaj o to, by podpisać jak najkorzystniejsze umowy z brokerami i instytucjami, które pozwolą Ci na wypracowanie realnego zysku ze sprzedanych kredytów.

Czy działalność dotycząca pośrednictwa kredytowego jest opłacalna?

Własna działalność jako pośrednika kredytowego z pewnością jest opłacalna, ale tylko wtedy, kiedy obsłużysz odpowiednią ilość klientów zainteresowanych kredytami gotówkowymi lub pożyczkami. W pracy pośrednika liczą się prowizje, które dla sprzedawanych kredytów gotówkowych często oscylują w granicy 4-5% lub więcej od całkowitej wartości sprzedanego produktu finansowego. Więcej na temat zarobków pośrednika kredytowego, przeczytasz tutaj.

Jak na pewno wiesz, prowadzenie własnej firmy to często spore koszty. Musisz liczyć się z tym, że na własnej działalności gospodarczej konieczne jest odprowadzanie składek do ZUS oraz terminowe regulowanie płatności wobec Urzędu Skarbowego. Jako pośrednik kredytowy możesz osiągnąć całkiem przyzwoite zarobki, które w dużej mierze zależne będą od Twojego zaangażowania w pośrednictwo kredytowe. Zarobki pośrednika kredytowego prowadzącego własną działalność zależne są głównie od kosztów utrzymania lokalu, samochodu służbowego i innych czynników, które generują comiesięczne koszty. Oczywiście im więcej sprzedanych kredytów i pożyczek, tym wyższe zarobki.

Jakie są możliwości prowadzenia biura kredytowego?

Prowadzenie własnego biura kredytowego jako ekspert kredytowy wymaga przede wszystkim zaangażowania, doświadczenia oraz wiedzy z zakresu finansów, a w szczególności kredytów i pożyczek. Pamiętaj, że masz aż trzy możliwości, by pozyskać oferty od banków i firm pożyczkowych, które następnie przedstawisz swoim potencjalnym klientom. Oto one:

  1. Samodzielne podpisywanie umów z bankami – samodzielne pozyskiwanie umów z bankami i firmami pożyczkowymi to czasochłonne zajęcie, które nie zawsze zapewni Ci sukces w tym biznesie. Aby zdobyć oferty od instytucji finansowych jako ekspert finansowy, musisz odbyć wiele spotkań i rozmów, które ostatecznie wcale nie muszą przynieść Ci pozytywnego efektu. Pamiętaj, że banki i firmy pożyczkowe nie mają obowiązku podpisywać umowy współpracy z każdym pośrednikiem.
  2. Współpraca agencyjna z pośrednikiem – to wygodna forma działania, dzięki której nieco zredukujesz koszty prowadzenia firmy i jednocześnie zyskasz dostęp do sporej bazy banków i firm pożyczkowych u swojego brokera. Poprowadzisz biuro kredytowe z dowolnego miejsca lub będziesz działać mobilnie w ramach współpracy agencyjnej. Dodatkowo możesz korzystać z propozycji kredytów i pożyczek od instytucji współpracujących z brokerem np. Fines.
  3. Franczyza – bardzo ciekawą opcją jest prowadzenie własnego biura kredytowego w ramach franczyzy. Możesz to zrobić, podejmując współpracę, np. z Fines. Wystarczy, że masz lokal własnościowy lub wynajmowany i przygotujesz go zgodnie z wytycznymi brokera. Jako franczyzobiorca będziesz zobowiązany do pokrycia kosztów wyposażenia biura oraz jego oznakowania. Dzięki rozpoznawalnej marce i profesjonalnemu oznakowaniu pozyskasz Klientów, gwarantując jednocześnie wysoki standard obsługi oraz szeroką ofertę. Pamiętaj też, że w tym przypadku nie zapłacisz opłaty franczyzowej ani licencyjnej.

Ile kosztuje założenie i utrzymanie biura pośrednictwa kredytowego? Najważniejsze kwestie

W wielu przypadkach założenie własnej działalności gospodarczej i uruchomienie biura kredytowego wiąże się ze sporym wydatkiem na poziomie nawet do 50 tys. złotych. Te wydatki dotyczą współpracy franczyzowej z bankami. Decydując się na działalność z Fines, ograniczasz wydatki do minimum.

Do kosztów wliczają się głównie te związane z uzyskaniem licencji, przygotowania placówki oraz zatrudnienia osób do pomocy. Średnio na początkowe wyposażenia własnego biura kredytowego przeznaczysz kwotę do 10 tys. złotych. Do tego wliczamy wyposażenie meblowe, sprzęt biurowy, oznakowanie zewnętrzne i zakup niezbędnych materiałów biurowych.

Pamiętaj też o opłatach do ZUS i US, które są wręcz niezbędne podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Kiedy dokładnie obliczysz stałe miesięczne koszty swojego biura kredytowego, będziesz w stanie sprawnie ocenić realne zyski w pierwszych miesiącach pracy jako pośrednik finansowy na własną rękę, w ramach franczyzy, np. Fines lub współpracy agencyjnej (tutaj nie potrzebujesz własnego biura).

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments