fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
28.12.2022
2 min czytania

Jak obniżyć miesięczne raty kredytów i zyskać więcej gotówki na niespodziewane wydatki?

Ograniczenie kosztów wynikających z miesięcznych zobowiązań kredytowych jest dość proste. Wystarczy, że poznasz kilka sposobów pozwalających na zmniejszenie raty lub nawet opcji odroczenia płatności, a zyskasz szansę na to, aby odłożyć dodatkową gotówkę na niespodziewane wydatki. Przeczytaj poniższy poradnik, a dowiesz się, jak najskuteczniej ograniczyć wydatki związane ze spłatą kredytów.

Strona główna > Porady > Jak obniżyć miesięczne raty kredytów i zyskać więcej gotówki na niespodziewane wydatki?

oszczędzone pieniądze

Jak obniżyć ratę kredytu gotówkowego? Kilka sposobów na redukcję kosztów

Redukcja miesięcznych kosztów związanych ze spłatą rat kredytów gotówkowych, hipotecznych czy nawet konsolidacyjnych jest jak najbardziej możliwa. Oczywiście są pewne ograniczenia odnoszące się do tego, jaki rodzaj zobowiązania chcesz zmniejszyć, a także do indywidualnych możliwości finansowych kredyto- i pożyczkobiorcy.

Refinansowanie kredytu do innego banku

Jedną z ciekawych opcji na ograniczenie wydatków gospodarstwa domowego jest refinansowanie kredytu do innego banku. Dotyczy to zarówno kredytów gotówkowych, jak i hipotecznych. Wystarczy sprawdzić dostępne oferty finansowania pod względem podstawowych parametrów wpływających na koszty, złożyć odpowiedni wniosek do banku, a po pozytywnej weryfikacji podpisać umowę i cieszyć się niższą ratą kredytu.

Wakacje kredytowe, czyli odroczenie spłaty kredytu

W większości banków, a nawet w niektórych firmach pożyczkowych możesz ubiegać się o skorzystanie z tzw. wakacji kredytowych. Dzięki temu odroczysz nawet do 3 rat kredytu lub pożyczki, przenosząc obowiązek płatności na koniec okresu trwania umowy. Składając wniosek o odroczenie tuż przed świętami, zyskasz pewną swobodę finansową, a zaoszczędzone środki przeznaczysz, np. na prezenty dla bliskich lub organizację przyjęcia świątecznego.

Wydłużenie okresu spłaty zobowiązania

Na wydłużenie okresu spłaty możesz liczyć tylko wtedy, kiedy złożysz stosowny wniosek do swojego kredytodawcy. Warto w tym przypadku mieć na uwadze fakt, iż w celu podpisania aneksu wydłużającego okres kredytowania banki mogą ponownie przeliczyć zdolność kredytową. Jeśli nie wykażesz odpowiednio wysokich zarobków, być może nie będziesz mieć możliwości skorzystać z takiej opcji.

Konsolidacja kredytów

Skutecznym sposobem na zmniejszenie swoich rat kredytów jest konsolidacja zobowiązań. W celu znalezienia jak najkorzystniejszej formy skonsolidowania zadłużeń, warto skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego Fines. Z pomocą specjalisty szybko znajdziesz najlepszą ofertę, złożysz niezbędne dokumenty i zyskasz szansę na ograniczenie miesięcznych kosztów.

Renegocjowanie warunków finansowania

Wynegocjowanie nowych warunków finansowania w banku, gdzie masz już zobowiązania kredytowe jest możliwe, choć instytucje nie zawsze godzą się na takie zmiany. Aby spróbować renegocjacji warunków wcześniej udzielonego kredytu, musisz złożyć stosowny wniosek do banku wraz ze wskazaniem zakresu ewentualnych zmian. Zmiana oprocentowania, wysokości marży czy nawet wydłużenie okresu spłaty leży wyłącznie w dobrej woli instytucji finansowej.

Obniżenie raty kredytu – gdzie szukać najlepszych ofert konsolidacji i refinansowania?

Nie masz doświadczenia w kwestiach negocjowania warunków finansowania z bankami i firmami pożyczkowymi? Jeśli chcesz wyszukać jak najkorzystniejsze oferty kredytów konsolidacyjnych lub ofert z opcją refinansowania aktualnych zobowiązań, koniecznie skontaktuj się z ekspertem kredytowym Fines.

Jeśli zaczniesz szukać rozwiązań pozwalających na ograniczenie miesięcznych rat kredytów tuż przed świętami, możesz nie zdążyć z podpisaniem umowy. Głównie z tego względu warto skorzystać z oferty biura Fines Operator Bankowy – to szansa na szybki wybór oferty i sfinalizowanie formalności nawet w jeden dzień.

Ile można zyskać, redukując wysokość rat kredytów?

Oszczędności wynikające z konsolidacji, refinansowania czy nawet wakacji kredytowych są zależne od tego, jak duży jest Twój kredyt, a także inne parametry finansowania, jak np. oprocentowanie, marża banku oraz okres spłaty.

Dzięki konsolidacji lub odroczeniu spłaty rat kredytu, możesz zaoszczędzić od kilkuset złotych do kilku tysięcy w wybranych miesiącach. To idealna alternatywa w razie potrzeby gotówki na dodatkowe opłaty.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments