fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
07.02.2023
2 min czytania

Gdzie wziąć kredyt – u pośrednika czy bezpośrednio w banku?

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania finansowego – zarówno kredytu gotówkowego, jak i hipotecznego, warto zastanowić się, z czyjej pomocy skorzystać. Kredytobiorcy mają do dyspozycji zarówno doradców bezpośrednio w bankach, jak i zewnętrznych ekspertów kredytowych, którzy mogą porównać wiele ofert banków z minimum formalności. Pośpiech w przypadku zaciągania nowych zobowiązań nie jest wskazany, dlatego warto dowiedzieć się, co jest korzystniejszym dla Ciebie rozwiązaniem.

Strona główna > Porady > Gdzie wziąć kredyt – u pośrednika czy bezpośrednio w banku?

kobieta i mężczyzna siedzą przy biurku. Inna kobieta prezentuje im ofertę banku
W dzisiejszych czasach branża finansowa rozwija się wręcz w zatrważającym tempie. Mimo wzrostu stóp procentowych w ostatnich miesiącach, a także dość niestabilnej sytuacji gospodarczej, zainteresowanie kredytami wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Przed rozpoczęciem procesu ubiegania się o przyznanie finansowania przez bank, warto poznać zakres działań doradcy kredytowego w banku oraz eksperta z zewnętrznego biura. Tylko z pomocą wykwalifikowanego specjalisty można wybrać korzystne warunki finansowania.

Zewnętrzny ekspert a doradca kredytowy – jakie są różnice?

Przed wizytą w banku czy w biurze pośrednictwa kredytowego celem złożenia wniosku o kredyt lub pożyczkę, warto dowiedzieć się, czym różni się doradca kredytowy banku od zewnętrznego specjalisty. W poniższej tabeli przedstawiamy podstawowe różnice i zadania, jakimi zajmują się osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie klienta przez proces ubiegania się o nowe zobowiązanie finansowe.

Doradca kredytowy banku Zewnętrzny ekspert kredytowy
Przedstawia propozycję jednego banku Porównuje oferty wielu banków
Pomaga w dopełnieniu formalności kredytowych
Udziela kompleksowych informacji o warunkach finansowania
Pobiera prowizję za każdą zrealizowaną umowę kredytową od kredytobiorcy Wynagrodzenie eksperta jest wypłacane przez instytucję finansową, która udzieli kredytu

Można więc powiedzieć, że nieco korzystniejszą opcją jest współpraca z ekspertem kredytowym z zewnętrznego biura, np. Fines Operator Bankowy. W ten sposób kredytobiorca nie musi martwić się o żadne dodatkowe koszty, a dodatkowo może uzyskać oferty od wielu banków. Podczas spotkania z doradcą w banku, ten przedstawi wyłącznie rozwiązania finansowe dostępne w ramach oferty konkretnej instytucji, a więc kredytobiorca nie ma do wyboru żadnej alternatywnej możliwości finansowania

O co warto zapytać eksperta kredytowego?

Wiedząc już, że często lepszym rozwiązaniem jest współpraca z zewnętrznym ekspertem kredytowym, warto też dowiedzieć się, o jakie kwestie należy zapytać na etapie poszukiwania ofert finansowania. Aby znaleźć propozycję skrojoną na miarę swoich potrzeb, warto porozmawiać z ekspertem lub doradcą o takich warunkach, jak:

 • oprocentowanie kredytu,
 • dostępna kwota finansowania i okres spłaty,
 • prowizja banku,
 • możliwość negocjacji z bankiem – tym często zajmuje się ekspert kredytowy,
 • zakres usług świadczonych przez eksperta.

W trakcie rozmowy z ekspertem kredytowym warto zapytać o dokładne warunki finansowania, a także poprosić o sporządzenie wstępnego wyliczenia całkowitych kosztów kredytu. Warto też skorzystać z pomocy w zakresie obliczania zdolności kredytowej, co pozwoli na szybką ocenę tego, na jakie oferty finansowania może pozwolić sobie potencjalny kredytobiorca.

Na co zwrócić uwagę, współpracują ekspertem kredytowym?

Przed nawiązaniem współpracy z wykwalifikowanym ekspertem kredytowym, warto dokładnie sprawdzić zakres świadczonych usług. Standardowo specjalista powinien zajmować się takimi czynnościami, jak:

 • porównywanie ofert wielu banków,
 • kompleksowe doradztwo w zakresie doboru najkorzystniejszej formy finansowania,
 • pomoc w dopełnieniu formalności kredytowych,
 • negocjowanie warunków z kredytodawcami – o ile instytucja zakłada taką możliwość.

Warto decydować się na usługi takiego specjalisty, który świadczy swoje usługi w jak najszerszym zakresie. Dzięki temu można zyskać pewność, że wybrana forma finansowania będzie tą najkorzystniejszą dostępną na rynku.

Doradca w banku czy zewnętrzny specjalista – co będzie lepszym wyborem?

Wiedząc już, jak działa doradca w banku i zewnętrzny ekspert w biurze kredytowym Fines, można łatwiej podjąć decyzję o nawiązaniu współpracy z konkretną osobą. Nieco korzystniejszą formą pozyskiwania ofert kredytów lub pożyczek, będzie współpraca z zewnętrznym ekspertem kredytowym. To przede wszystkim ogromna wygoda, możliwość porównania wielu ofert finansowania w jednym miejscu, a także brak jakichkolwiek dodatkowych kosztów po stronie przyszłego kredytobiorcy.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments