fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
29.05.2023
2 min czytania

Gdzie najłatwiej o kredyt dla firm?

Kredyty firmowe to źródło dodatkowych środków potrzebnych do rozwoju przedsiębiorstwa lub pokrycia bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W Polsce wielu przedsiębiorców decyduje się na kredyty. Dlaczego? To dobry sposób, aby zyskać możliwość utrzymania płynności finansowej przy jednoczesnych inwestycjach w rozwój działalności. Chcesz dowiedzieć się, gdzie najłatwiej dostać kredyt dla firmy? Więcej dowiesz się z poniższego poradnika.

Strona główna > Porady > Gdzie najłatwiej o kredyt dla firm?

Mężczyzna przegląda dokumenty siedzą przy biurku i rozmawiając przez telefon

Kredyty firmowe – jak i gdzie szukać najlepszych ofert?

Samodzielne poszukiwanie jak najkorzystniejszej oferty kredytu firmowego nie jest takie proste. To wymaga dogłębnej analizy wielu składowych każdej propozycji finansowania. Zbyt pochopne podjęcie decyzji o podpisaniu umowy może skutkować tym, że przedsiębiorstwo nie będzie w stanie terminowo spłacać zadłużenia. Finalnie może dojść do spadku rentowności przedsiębiorstwa, a nawet konieczności ogłoszenia upadłości.

Jeśli chcesz wybrać najlepszą ofertę kredytu dla firmy, koniecznie skontaktuj się z ekspertem Fines. Możesz to zrobić telefonicznie, przez aplikację efines lub osobiście w wybranej placówce kredytowej. W odniesieniu do kredytów firmowych otrzymasz wsparcie w zakresie:

 • porównywania ofert dostępnych na rynku,
 • przygotowania merytorycznego wniosku kredytowego,
 • kompletowania dokumentów wymaganych na etapie wnioskowania.

Z pomocą eksperta kredytowego poszukiwanie najlepszej propozycji finansowania dla swojej firmy jest o wiele łatwiejsze. W jednym miejscu zyskasz dostęp do co najmniej kilku propozycji od popularnych banków komercyjnych.

Kredyt firmowy a decyzja banku – czy można zwiększyć swoje szanse na kredyt?

Każdy bank komercyjny w Polsce indywidualnie podchodzi do oceny zdolności każdego klienta – zarówno tego indywidualnego, jak i przedsiębiorcy. To oznacza, że kluczowa dla banku jest sytuacja finansowa przedsiębiorstwa. Oczywiście jest kilka rozwiązań, dzięki którym można wpłynąć na ostateczną decyzję banku o przyznaniu kredytu firmowego. Kilka wskazówek to:

 1. Spłata aktualnych zobowiązań finansowych firmy. Dzięki temu zwiększy się realna zdolność kredytowa.
 2. Zwiększenie zarobków firmowych – to raczej działania długoterminowe, gdyż banki często weryfikują dochody przedsiębiorców nawet do roku wstecz.
 3. Podwyższenie wkładu własnego – to przydatne w przypadku hipotecznych kredytów firmowych.

Przedsiębiorcy ubiegający się o kredyt dla firmy powinni też dbać regularne płatności aktualnych zobowiązań. Im mniej negatywnych wpisów w rejestrach dłużników, tym lepiej. Potencjalny kredytobiorca może mieć realny wpływ na decyzję banku odnośnie do przyznania kredytu. 

Kredyt czy pożyczka firmowa – co łatwiej dostać?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie łatwiej dostać pożyczkę dla firmy aniżeli kredyt w banku. Instytucje pozabankowe najczęściej przyznają finansowanie z uproszczoną procedurą weryfikacji, co przekłada się nie tylko na krótszy czas przyznania pożyczki, ale także brak zbędnych formalności do załatwienia. Niestety kwoty pożyczek są znacznie niższe niż np. kredytów obrotowych, inwestycyjnych lub hipotecznych dla firm.

Dla przedsiębiorców potrzebujących szybkiego wsparcia finansowego najlepszym wyborem będzie pożyczka firmowa udzielana przez pozabankową instytucję. Jeśli liczy się wyższa kwota zobowiązania i dłuższy okres spłaty – lepiej wybrać kredyt bankowy. Jeśli przedsiębiorstwo ma dobrą sytuację finansową, pozyskanie kredytu dla firmy nie będzie żadnym problemem.

Kredyt dla firmy – online czy stacjonarnie? Gdzie łatwiej go dostać?

W dzisiejszych czasach kredyty firmowe są dostępne nie tylko w placówkach bankowych. Instytucje idąc z duchem czasu, wprowadziły możliwość składania wniosków kredytowych przez internet. To dotyczy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Zdecydowanie szybszym rozwiązaniem jest wnioskowanie o kredyt firmowy online, np. z pomocą eksperta kredytowego Fines. Alternatywnie można wybrać się do placówki kredytowej i poprosić o przedstawienie dostępnych ofert kredytów firmowych.

Podsumowując: kredyt dla firmy najłatwiej pozyskać wtedy, kiedy sytuacja finansowa przedsiębiorstwa jest na doskonałym poziomie. Aby nieco uprościć procedury kredytowe, warto skorzystać profesjonalnego wsparcia, np. pośrednika kredytowego.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments