fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
  • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
  • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
  • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
  • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
  • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
  • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
  • zasiłek
  • gospodarstwo rolne
  • działalność gospodarcza
  • 500 +
  • Alimenty
  • inne
RRSO
144,00%
03.01.2023
3 min czytania

Decyzja kredytowa – jak długo trzeba czekać?

Procedury bankowe z roku na rok są coraz bardziej upraszczane, co przekłada się na szybsze wydawanie decyzji kredytowych. Im więcej formalności można załatwić przez internet, bez konieczności osobistej wizyty w placówce bankowej, tym szybsza jest praca banków – szczególnie pod względem weryfikacji składanych wniosków kredytowych. W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje o tym, czym jest decyzja kredytowa i ile czasu zajmuje jej wydanie.

Strona główna > Porady > Decyzja kredytowa – jak długo trzeba czekać?

Kredyt czy pożyczka, co szybciej otrzymasz

Decyzja kredytowa – co to takiego?

Dokument, jakim jest decyzja kredytowa, zawiera podstawowe informacje o przyznanym kredycie, a także szczegóły dotyczące jego przyznania. Warto dodać, że instytucje finansowe na etapie wydawania decyzji mogą zarówno zaakceptować wniosek, jak i odrzucić prośbę o udzielenie finansowania. W tym przypadku wiele zależy od indywidualnej sytuacji finansowej pożyczko- i kredytobiorców, czyli od zdolności kredytowej, historii w BIK oraz aktualnych zobowiązań .

Jak złożyć wniosek kredytowy – krok po kroku

Przed rozpoczęciem procedury wnioskowania o kredyt lub pożyczkę, warto dowiedzieć się, jak długo zajmują procedury weryfikacji wniosków w poszczególnych instytucjach. Wiele zależy od tego, o jaki typ zobowiązania chodzi. Wniosek do banku lub firmy pożyczkowej, można złożyć samodzielnie lub poprosić o pomoc eksperta kredytowego Fines. To dobry sposób, aby zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwaniu najatrakcyjniejszych ofert finansowania. Ekspert Fines zapewni Ci także kompleksową pomoc na etapie dopełniania formalności kredytowych. Procedura ubiegania się o nowe zobowiązanie jest dość prosta i wygląda następująco:

  1. Weryfikujesz swoją zdolność kredytową - najlepiej z pomocą eksperta Fines Operator Bankowy.
  2. Szukasz najkorzystniejszych ofert kredytów i pożyczek.
  3. Uzupełniasz wniosek o przyznanie finansowania.
  4. Dołączasz dokumenty wymagane przez bank lub instytucję pozabankową niezbędne na tym etapie (zaświadczenia o dochodach lub wyciągi z konta bankowego).
  5. Czekasz na wydanie decyzji kredytowej.

W wielu przypadkach kwestia, która zajmuje najwięcej czasu to oczekiwanie na wydanie decyzji kredytowej przez bank lub pożyczkodawcę. Niestety nie ma ustanowionego terminu, w jakim banki muszą wydać decyzję o przyznaniu finansowania lub odrzuceniu wniosku.
Ile trwa weryfikacja dokumentów przez bank?
Czas weryfikacji wniosków o przyznanie kredytu lub pożyczki zależy od kilku istotnych czynników, a mianowicie:

  • poprawności złożonych dokumentów,
  • obłożenia instytucji finansowej - czyli liczby wniosków do przetworzenia w danym momencie,
  • rodzaju finansowania – najczęściej kredyty gotówkowe i pożyczki są przyznawane szybciej niż kredyty hipoteczne.

Decyzja o złożeniu wniosku z pomocą eksperta kredytowego Fines gwarantuje Ci oszczędność czasu i pewność, że cały proces zostanie wykonany prawidłowo. Po złożeniu wniosku z pomocą eksperta kredytowego Fines, można liczyć przede wszystkim na brak zbędnego stresu, a także dość szybkie wydanie decyzji kredytowej. Jeśli chodzi o procedury bankowe – kredyty gotówkowe przyznawane są najczęściej nawet w 1 dzień roboczy, szczególnie wtedy, kiedy wraz z wnioskiem złożysz od razu niezbędną dokumentację finansową. To samo tyczy się kredytów konsolidacyjnych i limitów na kartach kredytowych.

Nieco dłuższe procedury weryfikacji mają miejsce w przypadku kredytów hipotecznych. Czas na wydanie decyzji kredytowej został ustalony na podstawie Ustawy o kredytach hipotecznych, która mówi, że instytucja finansowa ma obowiązek wydać decyzję o zaakceptowaniu lub odrzuceniu wniosku w terminie 21 dni od czasu złożenia dokumentów przez kredytobiorcę.

Uwaga! Jeśli nie skompletujesz niezbędnych dokumentów do kredytu hipotecznego lub popełnisz błąd, bank ma prawo wydłużyć czas na weryfikację niekompletnego wniosku o kolejne 21 dni.

Najkrótsze procedury wydawania decyzji o przyznaniu finansowania mają instytucje pozabankowe, gdzie ostateczna informacja o zaakceptowaniu złożonego wniosku może zostać wydana nawet w kilkanaście minut.
Jak szybko wypłacane są pieniądze od czasu wydania decyzji kredytowej?
Czas wypłaty środków w ramach kredytu bankowego lub pożyczki pozabankowej jest podobny. Po wydaniu pozytywnej decyzji przez instytucję finansującą, otrzymasz należne pieniądze na rachunek bankowy nawet w ten sam dzień – tutaj wiele zależy od sesji bankowych. Jeśli masz konto w banku, gdzie ubiegasz się o kredyt pieniądze pojawią się na Twoim rachunku w kilka minut po podpisaniu umowy kredytowej.

Dla kredytów hipotecznych czas wypłaty środków zależy od ustalonego harmonogramu wypłat dla dewelopera lub sprzedającego nieruchomość. Jeśli ubiegasz się dodatkowo o środki w ramach kapitału remontowego, te otrzymasz dopiero po spełnieniu warunków wynikających z umowy, np. protokolarnym odebraniu domu lub mieszkania od dewelopera.

Czy można przyśpieszyć proces wydania decyzji kredytowej?

Zastanawiasz się, czy można w jakikolwiek sposób przyspieszyć procedury weryfikacji wniosków kredytowych i pożyczkowych? Oczywiście, że tak. Aby zyskać pewność, że kredyto- lub pożyczkodawca wyda decyzję w jak najkrótszym czasie, koniecznie skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego Fines. W ten sposób spokojnie skompletujesz niezbędne dokumenty wymagane przez daną instytucję oraz poprawnie uzupełnisz wniosek o przyznanie finansowania – to gwarancja szybkiego i bezproblemowego rozpatrzenia wniosku, choć nigdy nie daje pewności, że ostateczna decyzja będzie pozytywna. To zależy od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments