fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
13.06.2023
2 min czytania

Chcesz założyć własne biuro projektowe? Wybierz się do placówki Fines i dopasuj formę finansowania do swoich potrzeb

Uruchomienie własnego biznesu to ciekawy sposób na rozwój zawodowy oraz szansa na wypracowanie pokaźnych zysków. Wystarczy, że masz dobry pomysł na działalność gospodarczą i odpowiednio dużo środków na start. Własne biuro projektowe to ciekawy pomysł, który może przerodzić się w pasjonujące i dochodowe zajęcie. Sprawdź, jak uruchomić taki biznes i skąd wziąć środki na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia.

Strona główna > Porady > Chcesz założyć własne biuro projektowe? Wybierz się do placówki Fines i dopasuj formę finansowania do swoich potrzeb

Biurko z kartkami na blacie

Na co zwrócić uwagę, zakładając własną pracownię projektową?

Pasjonujesz się projektowaniem i masz wykształcenie kierunkowe? Praca na etacie nie spełnia Twoich oczekiwań? Zmień coś w swoim życiu i zdecyduj się na uruchomienie własnego biura projektowego. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań musisz odpowiednio się przygotować. 

Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci rozkręcić nowy biznes.

 1. Dokładnie przeanalizuj koszty założenia biura projektowego – często okazuje się, że to jeden z najważniejszych czynników, który determinuje opłacalność założenia firmy. Zadbaj o to, aby wyliczenia były jak najdokładniejsze. Dzięki temu oszacujesz swoje koszty i ewentualne przychody, a także łatwiej dopasujesz ofertę finansowania dla firmy – w tym celu skontaktuj się z Fines.
 2. Rozwijaj swoje umiejętności – jeszcze przed uruchomieniem firmy warto maksymalnie poszerzyć zakres swojej wiedzy projektowej oraz umiejętności. Zainwestuj w kursy i szkolenia, które pomogą Ci stać się jeszcze lepszym specjalistą.
 3. Nigdy nie nastawiaj się na natychmiastowe zyski – często bywa tak, że pierwsze miesiące prowadzenia biura projektowego to wyłącznie wysokie koszty. Na wypracowanie własnej renomy i zwiększenie zysków potrzeba czasu.
 4. Zrób mocny research rynku – przed podjęciem decyzji o uruchomieniu biura projektowego, koniecznie przeanalizuj sytuację rynkową i oceń poziom zainteresowania potencjalnych klientów na usługi projektowe.

To sprawdzone wskazówki, które pomogą Ci szybko i sprawnie rozwinąć biznes w branży projektowej. Pamiętaj, że na początku drogi związane z własną firmą podstawą jest dobre zaplanowanie swoich działań. Przydatna jest także poduszka finansowa, która wystarczy nawet na kilka miesięcy bez dochodu lub nawet z ujemnym wynikiem finansowym.

Jak pokryć koszty założenia biura projektowego?

Każda działalność gospodarcza generuje pewne koszty, szczególne na początku drogi biznesowej. W przypadku biura projektowego kluczowe wydatki generują takie czynniki, jak:

 • zakup sprzętu i oprogramowania do projektowania,
 • wynajem lokalu usługowego na biuro,
 • opłaty urzędowe – podatki, ZUS,
 • szkolenia i kursy dokształcające,
 • marketing.

W skrajnych przypadkach całkowite koszty rozpoczęcia prowadzenia własnego biura projektowego mogą sięgnąć nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. To sporo, a jak wiadomo, nie każdy jest w stanie odłożyć taką sumę na rozwój nowego biznesu.

Korzystnym rozwiązaniem jest wizyta w placówce Fines. Wystarczy udać się do biura kredytowego, aby poznać dostępne formy finansowania przeznaczone dla przedsiębiorców. Dzięki temu wygodnie zdobędziesz pieniądze potrzebne na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dopasujesz formę spłaty zobowiązania do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments