fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%
08.11.2022
3 min czytania

Aplikacja Kontomatik – czym jest, jak działa i czy jest bezpieczna?

Ubieganie się o pożyczki i kredyty przez internet jest w dzisiejszych czasach naprawdę proste. Większość formalności możesz załatwić nawet bez potrzeby wychodzenia z domu. Aplikacja Kontomatik to wygodne rozwiązanie, które pozwala na ekspresową i bezpieczną weryfikację tożsamości potencjalnego pożyczko- i kredytobiorcy. Sprawdzanie tożsamości przez internet przy pomocy aplikacji Kontomatik jest znacznie szybsze, aniżeli tradycyjne przelewy weryfikacyjne. Sprawdź, jak to działa w praktyce!

Strona główna > Porady > Aplikacja Kontomatik – czym jest, jak działa i czy jest bezpieczna?

aplikacja kontomatik - korzystanie przez kobietę

Co to jest Kontomatik?

Kontomatik to oprogramowanie wykorzystywane przez instytucje finansowe udzielające kredytów oraz pożyczek przez internet. Większość osób, które decydują się na szybkie pożyczki online powinna znać już możliwości tej aplikacji do identyfikacji osobowości potencjalnego pożyczkobiorcy. Najistotniejsze cechy, jakimi wyróżnia się aplikacja Kontomatik, to:

 • Szybkość działania
 • Automatyczna weryfikacja tożsamości
 • Minimum formalności do załatwienia
 • Brak ukrytych opłat
 • Pełne bezpieczeństwo na etapie weryfikacji.

Aplikacja funkcjonuje w wielu krajach już od 2010 roku i cieszy się coraz większym uznaniem wśród firm pożyczkowych oraz banków. Jest to świetna alternatywa dla przelewu weryfikacyjnego, który może wydłużyć czas ubiegania się o pożyczkę online najczęściej do kolejnego dnia roboczego.

Jakie dane sprawdza aplikacja Kontomatik?

Zasada działania aplikacji Kontomatik jest naprawdę prosta. Oprogramowanie na etapie weryfikacji potencjalnego kredyto- i pożyczkobiorcy, sprawdza:

Dzięki kompleksowej weryfikacji danych przy pomocy aplikacji Kontomatik, firmy pożyczkowe i banki mogą o wiele szybciej wydać decyzję o przyznaniu finansowania lub odrzuceniu wniosku. Dane pozyskiwane przy pomocy oprogramowania Kontomatik są zestawiane z tymi, które zostały wpisane we wniosku. Jeśli są poprawne – bank lub firma pożyczkowa praktycznie od ręki wyda decyzję o zaakceptowaniu wniosku i przyznaniu finansowania.

Warto zaznaczyć, że funkcjonalna aplikacja Kontomatik początkowo bazowała na technologii screen scraping (przechwytywanie danych z ekranu komputera przez zewnętrzną aplikację – w tym przypadku informacji dot. logowania do kont bankowości elektronicznej), która obecnie została zabroniona przez KNF ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Aktualnie aplikacja wymaga wprowadzenia danych w plikach PDF, które są weryfikowane pod kątem autentyczności. Od 2018 roku Kontomatik ma także zezwolenie na dostęp do danych o rachunkach na podstawie otwartej bankowości.

Pożyczki ratalne i chwilówki z Kontomatik – czy są bezpieczne?

Usługa Kontomatik wzbudza wiele podejrzeń, szczególnie u osób, które nigdy dotąd nie korzystały z tego typu rozwiązań, pozwalających na weryfikację danych pożyczko- i kredytobiorcy. Mimo tego, iż aplikacja wymaga zalogowania się na swoje konto bankowe – taka metoda weryfikacji jest w 100% bezpieczna.

Dane na etapie weryfikacji są przekazywane tylko jednorazowo, co oznacza, że Kontomatik nie daje instytucjom finansowym stałego dostępu do konta bankowego potencjalnego klienta. Informacje o logowaniu nigdy nie są zapamiętywane, a sama komunikacja z aplikacją Kontomatik jest zabezpieczona odpowiednimi certyfikatami oraz szyfrowaniem danych. Taka metoda analizy poprawności danych podanych przez wnioskodawcę jest zgodna z wymogami UE dotyczącymi ochrony danych osobowych. Korzystanie z możliwości tej aplikacji to pewność dla potencjalnego kredyto- i pożyczkobiorcy, że dane osobowe są odpowiednio zabezpieczone i nie ma żadnego ryzyka wyłudzeń w trakcie wnioskowania o kredyt lub pożyczkę.

Kto może skorzystać z weryfikacji Kontomatik?

Jeśli chcesz zweryfikować swoją tożsamość poprzez aplikację Kontomatik, musisz przede wszystkim mieć pewność, że wybrana instytucja finansowa pozwala na taką metodę analizy danych osobowych. Aby skorzystać z funkcjonalności tego oprogramowania, wystarczy że masz własny rachunek bankowy i korzystasz z bankowości elektronicznej. Na etapie uzupełniania wniosku kredytowego lub pożyczkowego, zaloguj się na swoje konto w banku poprzez aplikację Kontomatik, a niezbędne dane zostaną pobrane i przesłane do firmy pożyczkowej nawet w ciągu kilku minut.

Pamiętaj! Korzystanie z aplikacji jest w 100% darmowe, gdzie w przypadku tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego zapłacisz średnio od 1 grosza do 1 złotówki za przelew.

Weryfikacja przez Kontomatik – krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę/kredyt oraz weryfikacji danych osobowych przez Kontomatik nie jest mocno skomplikowany. Wszelkie procedury zamykają się w kilku krokach:

 1. Wybierz firmę pożyczkową lub bank, który może udzielić Ci finansowania i dokonuje weryfikacji przy pomocy aplikacji Kontomatik.
 2. Uzupełnij wniosek i wybierz metodę weryfikacji swoich danych – najlepiej Kontomatik.
 3. Po przekierowaniu na stronę internetową aplikacji, wybierz bank, zaloguj się na swoje konto – Twoje dane logowania są w tym przypadku całkowicie bezpieczne.
 4. Kontomatik automatycznie pobierze Twoje dane osobowe oraz informacje o rachunku bankowym, przekazując je następnie do firmy pożyczkowej lub banku.
 5. Finalnie otrzymasz decyzję o przyznaniu kredytu/pożyczki lub odrzuceniu wniosku, jeśli nie spełnisz wymogów instytucji finansowej.

Aplikacja Kontomatik – ile trwa weryfikacja?

Dzięki ekspresowej weryfikacji tożsamości poprzez aplikację Kontomatik, proces ubiegania się o kredyt lub pożyczkę przez internet jest nie tylko o wiele łatwiejszy, ale i szybszy. W ten sposób nawet w ciągu kilku minut przebrniesz przez cały proces składania wniosku do instytucji finansowej, a finalną decyzję o przyznaniu finansowania otrzymasz kilka chwil po zweryfikowaniu danych. Kontomatik to zdecydowanie znacznie szybsza i łatwiejsza metoda weryfikacji w porównaniu do tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego, który nie zawsze jest realizowany w ten sam dzień.

Jeśli chcesz nieco przyśpieszyć proces ubiegania się o kredyty i pożyczki, koniecznie skorzystaj z pomocy ekspertów kredytowych w placówkach Fines lub wybierz funkcjonalną aplikację eFines.pl, która mocno ułatwia wyszukiwanie najatrakcyjniejszych ofert finansowania. W ten sposób możesz łatwo porównać wiele ofert pożyczek przez internet, a także skontaktować się ze swoim dedykowanym ekspertem kredytowym. Aplikacja eFines.pl dostępna jest zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i smartfona z systemem iOS lub Android.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments