fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%

Santander – kredyt hipoteczny

Nie wiesz, jaka oferta kredytu hipotecznego dostępna na rynku będzie dla Ciebie najlepsza? Ciągle zastanawiasz się, na jakie aspekty zwrócić uwagę wnioskując o kredyt na zakup nieruchomości? Koniecznie sprawdź ofertę banku Santander, która skierowana jest do nawet najbardziej wymagających konsumentów. Niski wymagany wkład własny i przejrzyste warunki to cechy, które sprawiają, że kredyt hipoteczny Santander cieszy się coraz większą popularnością.

Santander – kredyt hipoteczny
0 0 oceny
 
Strona główna > Kredyty > Kredyty hipoteczne > Santander – kredyt hipoteczny

Santander – czym wyróżnia się kredyt hipoteczny?

 • Okres kredytowania do 30 lat
 • Minimalny wkład własny 10%
 • Stałe lub zmienne oprocentowanie
 • Raty równe lub malejące
 • Finansowanie na zakup, budowę oraz remont nieruchomości.

Dla kogo dostępny jest kredyt hipoteczny w Santanderze?

Wniosek o kredyt hipoteczny w banku Santander może złożyć praktycznie każdy, kto szuka wygody i bezpieczeństwa w jednym. Na początkowym etapie weryfikacji wnioskodawcy bank wymaga, aby potencjalny kredytobiorca:

 • Miał ukończone 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych
 • Wykazywał odpowiednio wysokie dochody (zdolność kredytową)
 • Nie miał negatywnych wpisów w BIK i innych bazach dłużników
 • Posiadał stałe miejsce zamieszkania
 • Legitymował się ważnym dokumentem tożsamości.

Powyższe elementy to podstawowe warunki, jakie Santander stawia swoim potencjalnym klientom. To na podstawie tych danych bank wydaje wstępną decyzję kredytową. Jeśli ta jest pozytywna, następuje dalsze rozpatrywanie wniosku z uwzględnieniem dokumentów dochodowych oraz tych związanych ze stanem nieruchomości, której zakup ma zostać sfinansowany.

Wniosek o kredyt hipoteczny Santander – jak to zrobić?

O kredyt hipoteczny w Santandarze zawnioskujesz na dwa proste sposoby. Jakie? Możesz to zrobić w dowolnie wybranej placówce tego banku na terenie Polski. Wystarczy, że poprosisz o spotkanie z pracownikiem banku, a ten przedstawi Ci aktualną ofertę oraz pomoże z dopełnieniem formalności. Często podczas jednej wizyty w banku nie załatwisz wszystkiego, a więc wnioskowanie w stacjonarnym punkcie obsługi Santandera może być nieco czasochłonne.

Ciekawą alternatywą jest wizyta w biurze Fines Operatora Bankowego. W tym przypadku ekspert kredytowy pomoże Ci nie tylko na etapie wnioskowania o kredyt hipoteczny, ale także odpowie na wszelkie zagadnienia, o które chcesz zapytać. Wnioskowanie z pomocą eksperta Fines to przede wszystkim wygoda oraz bezpieczeństwo dla danych osobowych. Pamiętaj, że samo złożenie wniosku to nie wszystko. Ten bank ma wiele innych wymogów, które należy spełnić już na wstępnym etapie wnioskowania.

Najczęściej zadawane pytania o kredyt hipoteczny Santander

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt hipoteczny w Santanderze?

Kredyt hipoteczny, który udzielany jest przez bank Santander, przeznaczysz bez problemu na zakup domu, działki, mieszkania lub na remont nieruchomości. Możesz też spożytkować pozyskaną kwotę na spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku, a pozostałą kwotę przeznaczyć na dowolny cel.

Jaka jest minimalna i maksymalna kwota kredytu hipotecznego w banku Santander?

Minimalna kwota kredytu hipotecznego w Santanderze wynosi 100 000 zł, natomiast maksymalna 900 000 zł.

Na jak długo proponowane jest stałe oprocentowanie dla kredytu hipotecznego w Santanderze?

Stałe oprocentowanie w ramach kredytu hipotecznego w banku Santander proponowane jest kredytobiorcom na okres 5 lat.

Ile wynosi okres karencji dla zobowiązania hipotecznego?

Maksymalny okres karencji, który liczony jest od dnia uruchomienia kredytu lub pierwszej jego transzy nie może przekraczać 36 miesięcy. Pamiętaj, że karencja nie dotyczy raty odsetkowej.

Jakie dokumenty są wymagane do kredytu hipotecznego Santander?

Santander wymaga od osób wnioskujących o kredyt hipoteczny poprawnie uzupełnionego wniosku, zaświadczenia o dochodach, umowy ze sprzedającym nieruchomość oraz wyciągów z konta bankowego. To podstawowa dokumentacja, która pozwala na szybkie wydanie wstępnej decyzji kredytowej.

Wady i zalety kredytu hipotecznego w Santanderze

Zalety:

 • Niski wymagany wkład własny w zakup nieruchomości
 • Możliwość zmiany warunków finansowania w trakcie trwania umowy kredytowej
 • Wakacje kredytowe
 • Dostęp do Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Wady:

 • Wymagana polisa na życie dla kredytobiorców powyżej 70 roku życia
 • Wysokie koszty z racji ubezpieczenia pomostowego przed wpisem do hipoteki
 • Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu przez pierwsze trzy lata.

Czy kredyt hipoteczny w Santanderze można wziąć ze współkredytobiorcą?

Kredyty hipoteczne w Santanderze jak najbardziej można wziąć z jednym lub nawet kilkoma kredytobiorcami. Najważniejsze jest to, aby każdy wykazywał odpowiednio wysoką zdolność kredytową i nie miał negatywnych wpisów w BIK. W ten sposób można realnie zwiększyć swoje możliwości finansowe i zaciągnąć zobowiązanie nawet na większą kwotę.

Kredyt hipoteczny z gotówką na wykończenie – co to?

W ramach oferty kredytu hipotecznego w Santanderze, można zaciągnąć kredyt z dodatkowym buforem na wykończenie nieruchomości. Dzięki temu można sfinansować nie tylko zakup, ale także wykończenie i wyposażenie domu lub mieszkania. To doskonały sposób, aby szybko zrealizować inwestycję i cieszyć się nowym lokum mieszkalnym.

Czy bank Santander weryfikuje osoby ubiegające się o kredyty hipoteczne?

Każdy, kto złoży wniosek o kredyt hipoteczny w banku Santander, musi liczyć się z tym, że bank dokładnie zweryfikuje historię w BIK, dochody oraz dostarczoną dokumentację kredytową. Na tej podstawie zawsze wydawana jest ostateczna decyzja kredytowa. W skrajnych przypadkach Santander może zaproponować nieco niższą kwotę finansowania, ze względu na brak odpowiedniej zdolności kredytowej.

Fines S.A. z siedzibą w Sopocie (81-842), ul. Józefa Wybickiego 13C, RPK010535, działa poprzez swoich Autoryzowanych Agentów jako pośrednik kredytu konsumenckiego: Alior Bank S.A., VeloBank S.A., mBank S.A., Nest Bank S.A., AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, Santander Bank Polska S.A., BNP Paribas S.A., Bank Pocztowy S.A., Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, firm pożyczkowych: Aasa Polska SA, Smartney Sp. z o.o., Capital Service S.A., NetCredit Sp. z o.o., AIQLABS Sp. z o.o., TAKTO Finanse Sp. z o.o., Vivus Finance Sp. z o.o., Creditstar Poland Sp. z o.o., Easy Payment Services Sp. z o.o., Paytree SA, Profi Credit Polska S.A., Cofidis S.A., Feniko Finanse Sp. z o.o., IPF Polska Sp. z o.o. W zakresie umów ze współpracującymi bankami i firmami pożyczkowymi Fines S.A. jest umocowany do: przedstawiania oferty kredytowej/pożyczkowej; przetwarzania danych, informacji i dokumentów dotyczących osób ubiegających się o kredyt/pożyczkę oraz przekazywania im informacji i dokumentów kredytowych; (w niektórych przypadkach) podpisywania umów kredytu/pożyczki i/lub wypłaty kwoty kredytu/pożyczki na podstawie otrzymanych pełnomocnictw; wyjaśniania przyczyn braku spłaty kredytu/pożyczki. Stan na dzień 04.03.2022 r.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments