fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy posiada ciekawą propozycję kredytu hipotecznego. Jednym z głównych wyróżników oferty jest możliwość przeznaczenia 30% kredytu na dowolny cel konsumpcyjny. Zanim podejmiesz decyzję, gdzie złożysz wniosek, koniecznie sprawdź kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym.

Bank Pocztowy
0 0 oceny
 
Strona główna > Kredyty > Kredyty hipoteczne > Bank Pocztowy

Podstawowe informacje o kredycie hipotecznym w Banku Pocztowym

W ofercie Banku Pocztowego znajdziesz kredyt mieszkaniowy, kredyt hipoteczny konsolidacyjny, umożliwiający spłatę innych zobowiązań oraz pożyczkę hipoteczną, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel. W poniższym opisie skupimy się na pierwszym z nich. Oto główne parametry kredytu mieszkaniowego w tej instytucji:

 • kredyt hipoteczny od 50 000 zł
 • okres kredytowania do 35 lat
 • dostępny w walucie PLN
 • możliwość przeznaczenia 30% kredytu na dowolny cel
 • cel: m.in. zakup działki lub nieruchomości, budowa domu, remont.

Na jakich warunkach udzielany jest kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym?

Podobnie jak inne instytucje, Bank Pocztowy wyda pozytywną decyzję kredytową, jeśli uzyskujesz stałe źródło dochodu i spełnisz pozostałe wymagania. Wśród honorowanych przez bank dochodów znajdują się m.in. umowa o pracę, umowa zlecenie i o dzieło, działalność gospodarcza, działalność rolnicza, renta i emerytura. Niezbędnymi warunkami są również:

 • pełna zdolność do czynności prawnych
 • odpowiednia zdolność kredytową na podstawie oceny banku
 • wkład własny w wysokości min. 20% nieruchomości
 • ukończone 20 lat
 • dostarczenie wymaganych dokumentów i poprawne złożenie wniosku.

Jak otrzymać kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym? Krok po kroku

Zastanawiasz się, jak wygląda procedura otrzymania kredytu hipotecznego w Banku Pocztowym? Wystarczy, że wykonasz kilka kroków.

 1. Odwiedź oddział Banku lub placówkę Fines Operator Bankowy, gdzie możesz liczyć na pomoc eksperta kredytowego.
 2. Złóż wniosek o kredyt hipoteczny wraz z wymaganymi dokumentami.
 3. Poczekaj na decyzję kredytową – a w przypadku gdy będzie pozytywna – podpisz umowę o kredyt. Czas oczekiwania powinien wynieść nie dłużej niż 21 dni pod warunkiem, że nic nie
 4. będzie wymagało dodatkowych wyjaśnień.
 5. Przekaż pozostałe dokumenty, o które poprosi Cię bank.
 6. Poczekaj na wypłatę kredytu lub transz kredytu.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz porównać też inne oferty banków, skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego, który przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania o kredyt. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i wysiłku. Pamiętaj, że usługi eksperta Fines są całkowicie bezpłatne.

Kredyt hipoteczny Bank Pocztowy – pytania i odpowiedzi

Jakie dokumenty muszę przygotować, by otrzymać kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym?

Do wniosku o kredyt mieszkaniowy w Banku Pocztowym dołącz zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy oraz inny dokument potwierdzający Twój dochód, np. wyciąg z rachunku bankowego, na które wpływa wynagrodzenie lub ostatni odcinek emerytury. Zostaniesz też poproszony o przekazanie dokumentów dotyczących nieruchomości, takich jak przedwstępna umowa deweloperska czy dokument potwierdzający wniesienie wkładu własnego.

Czy w Banku Pocztowym mogę skorzystać z wakacji kredytowych?

Tak, możesz uzyskać nawet 36 miesięcy karencji w spłacie kredytu hipotecznego, czyli tzw. wakacji kredytowych.

Czy mogę dokonać wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego?

Jak najbardziej. Warto dodać, że Bank Pocztowy nie pobiera opłat za wcześniejszą spłatę kredytu mieszkaniowego.

Czy muszę założyć konto w Banku Pocztowym, aby ubiegać się o kredyt mieszkaniowy?

Nie jest to konieczność, ale posiadając rachunek bankowy w Banku Pocztowym, możesz liczyć, że otrzymasz ofertę kredytu hipotecznego na preferencyjnych warunkach.

Wady i zalety kredytu mieszkaniowego w Banku Pocztowym

Zalety:

 • długi okres kredytowania (do 35 lat)
 • nawet 30% kredytu można przeznaczyć na dowolny cel
 • wakacje kredytowe do 36 miesięcy
 • brak wymogu korzystania z innych produktów banku
 • brak opłat za wcześniejszą spłatę.

Wady:

 • dostępny tylko dla osób zarabiających w polskim złotym.

Na jaki cel można wziąć kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym?

Decydując się na kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym, warto mieć na uwadze, że taką formę finansowania można uzyskać tylko na jasno określone cele. Składając wniosek o kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym, należy wskazać cel finansowania, a mianowicie: zakup mieszkania lub domu, budowę nieruchomości na własnej działce budowlanej, a także zakup wraz z dodatkowymi środkami na fundusz remontowy. Możliwości jest naprawdę wiele. Bank Pocztowy umożliwia też pokrycie kosztów zakupu nieruchomości z rynku wtórnego i pierwotnego. Oznacza to, że nawet używany lokal można kupić na kredyt hipoteczny.

Czy Bank Pocztowy udziela kredytów hipotecznych dla osób z zadłużeniami?

Kredytobiorcy, którzy mają na swoim koncie liczne zobowiązania bankowe, ale jednocześnie wykazują wysoką zdolność kredytową, jak najbardziej mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym. Po spełnieniu podstawowych warunków finansowania, bank prawdopodobnie bez problemu udzieli pozytywnej decyzji kredytowej. Jeśli jednak osoba ubiegająca się o kredyt ma liczne zadłużenia, których nie spłaca terminowo -cierpi na tym wysokość zdolności kredytowej. W takiej sytuacji pozyskanie kredytu hipotecznego od Banku Pocztowego może być problematyczne. Z zasady finansowanie w tej formie jest przyznawane tylko wtedy, kiedy ryzyko po stronie kredytodawcy jest minimalne.

Fines S.A. z siedzibą w Sopocie (81-842), ul. Józefa Wybickiego 13C, RPK010535, działa poprzez swoich Autoryzowanych Agentów jako pośrednik kredytu konsumenckiego: Alior Bank S.A., VeloBank S.A., mBank S.A., Nest Bank S.A., AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, Santander Bank Polska S.A., BNP Paribas S.A., Bank Pocztowy S.A., Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, firm pożyczkowych: Aasa Polska SA, Smartney Sp. z o.o., Capital Service S.A., NetCredit Sp. z o.o., AIQLABS Sp. z o.o., TAKTO Finanse Sp. z o.o., Vivus Finance Sp. z o.o., Creditstar Poland Sp. z o.o., Easy Payment Services Sp. z o.o., Paytree SA, Profi Credit Polska S.A., Cofidis S.A., Feniko Finanse Sp. z o.o., IPF Polska Sp. z o.o. W zakresie umów ze współpracującymi bankami i firmami pożyczkowymi Fines S.A. jest umocowany do: przedstawiania oferty kredytowej/pożyczkowej; przetwarzania danych, informacji i dokumentów dotyczących osób ubiegających się o kredyt/pożyczkę oraz przekazywania im informacji i dokumentów kredytowych; (w niektórych przypadkach) podpisywania umów kredytu/pożyczki i/lub wypłaty kwoty kredytu/pożyczki na podstawie otrzymanych pełnomocnictw; wyjaśniania przyczyn braku spłaty kredytu/pożyczki. Stan na dzień 04.03.2022 r.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments