fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%

Alior Bank – kredyt hipoteczny

Kredyty hipoteczne cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród młodych osób, jak i tych nieco starszych. Warto mieć na uwadze fakt, iż zobowiązanie w postaci kredytu hipotecznego ma charakter długoterminowy. Jeśli potrzebujesz środków potrzebnych na zakup domu lub mieszkania, koniecznie zainteresuj się ofertą tego banku.

Alior Bank – kredyt hipoteczny
0 0 oceny
 
Strona główna > Kredyty > Kredyty hipoteczne > Alior Bank – kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny Alior Bank – co warto wiedzieć?

 • Okres spłaty zobowiązania do 30 lat
 • Kredyt dostępny w dwóch walutach: PLN i EUR
 • Opcja zawieszenia spłaty raty do 6 miesięcy w skali roku (łącznie nawet na 5 lat)
 • Stała stopa procentowa nawet na 7 lat.

Kto może wnioskować o kredyt hipoteczny w Alior Banku?

O kredyt hipoteczny w Alior Banku może wnioskować każdy, kto:

 • Ma pełną zdolność do czynności prawnych
 • Ukończył minimum 18 lat
 • Osiąga odpowiednio wysokie dochody
 • Posiada wkład własny na minimalnym poziomie wynoszącym 10% wartości nieruchomości.

Zobowiązanie, jakim jest kredyt hipoteczny w Alior Banku to ciekawa opcja dla każdego, kto potrzebuje finansowania z minimalnym wkładem własnym. Warunkiem jest jednak to, aby wynagrodzenie od zagranicznego pracodawcy wpływało na polski rachunek bankowy. Jako potencjalny klient, który chce otrzymać kredyt hipoteczny w Alior Banku, musisz osiągać dochody w ramach:

 • Umowy o pracę na czas określony/nieokreślony
 • Umowy zlecenie
 • Umowy o dzieło.

Jako potencjalny kredytobiorca możesz też posiadać źródło utrzymania w ramach emerytury, renty, działalności gospodarczych i wielu innych form pozyskiwania dochodu.

Jakie dokumenty są wymagane podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny w Alior Banku?

Chcesz wnioskować o kredyt hipoteczny w Alior Banku, ale nie wiesz do końca, jakie dokumenty będą Ci potrzebne? Koniecznie sprawdź tę informację na stronie internetowej tego banku lub bezpośrednio w placówce Fines Operator Bankowy. To właśnie w tym miejscu ekspert kredytowy udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości na temat kredytu hipotecznego w Aliorze. Na etapie wnioskowania o finansowanie zakupu nieruchomości, zostaniesz poproszony o dostarczenie takich dokumentów, jak:

 • Uzupełniony wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego
 • Zaświadczenia o dochodach od pracodawców
 • Wyciągi z konta bankowego
 • Umowa o pracę (jeśli ta trwa krócej niż 3-6 miesięcy)
 • Świadectwo pracy.

Jeśli prowadzisz działalność, zostaniesz również poproszony o zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami oraz zaświadczenie o wpisie do CEiDG.

Pamiętaj, że lista dokumentów, jakie są wymagane do kredytu hipotecznego, może być naprawdę długa. Im szybciej skompletujesz wszystkie potrzebne dokumenty, tym szybciej otrzymasz decyzję kredytową od banku. W Alior Bank proces weryfikacji wniosku zależy w dużej mierze od ilości wniosków złożonych w danym czasie przez potencjalnych kredytobiorców, a także od tego, czy posiadasz niezbędną dokumentację wymaganą przez bank.

Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w Alior Banku? Krok po kroku

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w Alior Banku? Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wizyta w placówce banku, gdzie z pomocą doradcy hipotecznego uzupełnisz wniosek i dowiesz się, jakie dodatkowe dokumenty będziesz zobowiązany dostarczyć pracownikowi banku. To prosta metoda, która jednak ma swoje minusy.

Cenisz sobie wysoki poziom obsługi klienta oraz rzetelną pomoc na każdym etapie wnioskowania o kredyt hipoteczny? Jeśli tak, koniecznie udaj się do biura Fines, gdzie ekspert kredytowy pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji. Na miejscu otrzymasz pomoc w zakresie uzupełniania wniosku kredytowego, a także niezbędne informacje na temat tego, w jaki sposób zebrać niezbędną dokumentację dla banku. Pamiętaj, że ekspert kredytowy Fines zawsze chętnie udzieli Ci pomocy i odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z kredytem hipotecznym i nie tylko.

Kredyt hipoteczny Alior Bank – FAQ

Mam już jeden kredyt hipoteczny – czy mogę wziąć kolejny w Alior Banku?

Jeśli masz już jeden kredyt hipoteczny jak najbardziej masz szansę otrzymać drugi w Alior Banku. Zadbaj w tym przypadku o wysoką zdolność kredytową, a Twoje szanse na uzyskanie drugiego kredytu będą jak najbardziej realne.

Co wpływa na całkowity koszt kredytu hipotecznego?

Na koszt całkowity kredytu hipotecznego wpływa: oprocentowanie, prowizja banku, okres spłaty oraz koszt produktów dodatkowych.

Jaki typ oprocentowania kredytu hipotecznego w Alior Banku mogę wybrać?

W Alior Banku możesz zdecydować się na oprocentowanie stałe na 7 lat lub zmienne, dla którego rata przez cały okres kredytowania będzie zmienna.

Wady i zalety kredytu hipotecznego w Aliorze

Zalety:

 • Wiele umów o pracę akceptowanych przez bank
 • Niewielkie wymagania odnoszące się do wkładu własnego
 • Możliwość zdobycia finansowania przy zagranicznych zarobkach wpływających na polskie konto w banku.

Wady:

 • Często wydłużony czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Czy kredyt hipoteczny w Alior Banku jest dostępny dla dłużników?

Kredyty hipoteczne w Alior Banku nie są dostępne dla osób zadłużonych. Mowa tu jednak o konsumentach, którzy mają na swoim koncie negatywne wpisy w rejestrach BIK. W takiej sytuacji Alior Bank prawdopodobnie odmówi udzielenia finansowania. Co więcej, kredytobiorcy posiadający na swoim koncie już liczne zobowiązania finansowe, ale wykazujący odpowiednio wysoką zdolność kredytową, mogą bez problemu zaciągnąć nowy kredyt hipoteczny.

Od czego zależy kwota udzielonego kredytu hipotecznego w Alior Banku?

Ostateczna kwota przyznanego kredytu hipotecznego przez Alior Bank jest uzależniona od indywidualnej oceny zdolności kredytowej konsumenta. Im wyższe dochody i mniejsze zobowiązania na koncie wnioskodawcy, tym większe szanse na zdobycie kredytu hipotecznego w wyższej kwocie. Aby otrzymać jak największy kredyt hipoteczny, warto zadbać o komplet dokumentów dochodowych, a także poprawne uzupełnienie wniosku kredytowego. To znacznie zwiększa szansę na pozytywną decyzję pozyskania nowego źródła finansowania.

Czy niski wkład własny może wpływać na koszty finansowania?

Oczywiście, że tak. Im niższy wkład własny do kredytu hipotecznego, tym większe ryzyko dla banku w związku z przyznaniem finansowania. Co więcej, Alior Bank może wymagać dodatkowego ubezpieczenia od niskiego wkładu, które generuje miesięczne koszty nawet na poziomie do kilkuset złotych miesięcznie.

Fines S.A. z siedzibą w Sopocie (81-842), ul. Józefa Wybickiego 13C, RPK010535, działa poprzez swoich Autoryzowanych Agentów jako pośrednik kredytu konsumenckiego: Alior Bank S.A., VeloBank S.A., mBank S.A., Nest Bank S.A., AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, Santander Bank Polska S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., Bank Pocztowy S.A., Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, Santander Consumer Bank S.A., Raiffeisen Digital Bank AG , oraz firm pożyczkowych: Aasa Polska S.A., AIQLABS Sp. z o.o., , Argentum Capital Spółka z o.o. Capital Service S.A., Creditstar Poland Sp. z o.o., Easy Payment Services OOD (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce, Everest Finanse S.A., Feniko Finanse Sp. z o.o., Miloan Polska Sp. z o.o., NetCredit Sp. z o.o., , Paytree SA, Profi Credit Polska S.A., Smartney Grupa Oney S.A., Soonly Finance Sp. z o.o.,  Wonga.pl sp. z o. o.W zakresie umów ze współpracującymi bankami i firmami pożyczkowymi Fines S.A. jest umocowany do: przedstawiania oferty kredytowej/pożyczkowej; przetwarzania danych osobowych, w tym obejmujących tajemnicę bankową, informacji i dokumentów dotyczących osób ubiegających się o kredyt/pożyczkę oraz przekazywania im informacji i dokumentów kredytowych; (w niektórych przypadkach) podpisywania umów kredytu/pożyczki i/lub wypłaty kwoty kredytu/pożyczki na podstawie otrzymanych pełnomocnictw; wyjaśniania przyczyn braku spłaty kredytu/pożyczki. Stan na dzień 25.04.2024 r.

 

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments