fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
  • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
  • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
  • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
  • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
  • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
  • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
  • zasiłek
  • gospodarstwo rolne
  • działalność gospodarcza
  • 500 +
  • Alimenty
  • inne
RRSO
144,00%

Szeroka oferta Kredytów

Znajdź swojego doradcę

  • Kredyty gotówkowe

    Kredyty gotówkowe na dowolny cel

    Remont, wakacje, a może nowy samochód? Pożyczkę gotówkową możesz przeznaczyć na co tylko chcesz. Sprawdź propozycję m.in. Getin Bank, BNP Paribas i Santander.

  • Kredyty konsolidacyjne

    Kredyty konsolidacyjne – szeroka oferta

    Kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci połączyć kilka Twoich zobowiązań w jedną, niższą ratę. W ofercie m.in. Getin Bank, Alior Bank, Bank Pocztowy. Sprawdź!

  • Kredyty hipoteczne

    Kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości lub działki

    Planujesz zakup wymarzonego mieszkania lub działki? A może przymierzasz się do budowy domu? Porównaj szeroką ofertę kredytów hipotecznych.

  • Kredyty są formą finansowania, na jaką decyduje się bardzo duża liczba konsumentów w całej Polsce. Kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, a nawet hipoteczne z roku na rok brane są na coraz większą skalę. Zastanawiasz się, w jaki sposób sfinansować zakup samochodu lub jakikolwiek inny cel? Koniecznie sprawdź ofertę kredytów bankowych, które dostępne są na rynku.


    Czym jest kredyt? Krótka definicja

    Zastanawiasz się, czym jest kredyt? Definicja jest prosta. Według Prawa Bankowego to rodzaj zobowiązania, które udzielane jest na z góry określony czas oraz w niektórych przypadkach także cel. Pamiętaj, że jako kredytobiorca masz prawo do korzystania z pozyskanych środków w dowolny sposób wynikający z umowy. Kredyt w banku zobowiązuje kredytobiorcę do spłaty pożyczonych pieniędzy wraz z odsetkami zgodnie z ustalonym w umowie harmonogramem.

    Większość banków w Polsce pozwala na wnioskowanie o kredyt osobom, które wykazują stałe miesięczne dochody. Oprócz tego ważna jest historia kredytowa. Jeśli masz negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej, bank prawdopodobnie nie udzieli Ci finansowania lub ograniczy dostępną kwotę.

    Rodzaje kredytów bankowych dla klientów indywidualnych

    Obecnie na rynku oferowane są różne rodzaje kredytów bankowych. Najpopularniejsze z nich to tradycyjne kredyty gotówkowe, hipoteczne oraz konsolidacyjne. W dzisiejszych czasach konsumenci coraz częściej wybierają też kredyty samochodowe. Zastanawiasz się, jakie są cechy każdego z tych zobowiązań? Oto najciekawsze informacje w tym zakresie.

    Kredyt gotówkowy

    Kredyty gotówkowe to najpopularniejsza forma finansowania, jaka dostępna jest w ofercie praktycznie każdego banku w Polsce. Ten typ zobowiązania wypłacany jest przez banki na rzecz klientów indywidualnych.

    Pamiętaj! Kredyty gotówkowe zawsze możesz przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że instytucje finansowe na żadnym etapie weryfikacji wniosku nie zapytają Cię o cel finansowania.

    Najczęściej spotykaną metodą wypłacania środków w ramach kredytu gotówkowego jest przelew bankowy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wypłacić te środki w formie gotówkowej np. w placówce danego banku.

    Kredyt konsolidacyjny

    Posiadasz zobowiązania w postaci kredytu gotówkowego, ratalnego lub odnawialnego? A może ciąży na Tobie limit na karcie kredytowej? W każdej z powyższych sytuacji dobrym wyborem jest także kredyt konsolidacyjny. Ta forma finansowania przez banki przeznaczona jest dla osób, które chcą połączyć kilka innych kredytów w jeden, większy, ale z niższą miesięczną ratą. Pamiętaj, że na etapie wnioskowania o kredyt konsolidacyjny to Ty decydujesz, jakie zobowiązania zostaną poddane konsolidacji.

    To ważne! Bankowe kredyty konsolidacyjne w większości przypadków nie umożliwiają skonsolidowania pożyczek gotówkowych w firmach pozabankowych. Wyjątkiem od reguły jest np. Alior Bank.

    Kiedy decydujesz się na kredyt konsolidacyjny, również musisz wykazywać odpowiednio wysoką zdolność kredytową oraz brak negatywnych wpisów w BIK i innych bazach dłużników. Kredyt na konsolidację innych zobowiązań warto wziąć zawsze wtedy, kiedy:

    • Chcesz odciążyć swój domowy budżet z kilku zobowiązań w innych bankach
    • Zapominasz o wykonaniu przelewu na poczet spłaty zobowiązania
    • Sytuacja na rynku kredytów uległa drastycznym zmianom
    • Potrzebujesz pozyskać dodatkowe środki na dowolny cel.

    Co ciekawe, kredyt konsolidacyjny może w przyszłości pozytywnie wpłynąć na zdolność kredytową potencjalnego dłużnika. Decydując się na takie zobowiązanie, na pewno możesz wiele zyskać.

    Kredyt hipoteczny

    Według definicji kredyt hipoteczny to typ zobowiązania bankowego, które możesz przeznaczyć na:

    • Zakup nieruchomości
    • Pokrycie kosztów remontu
    • Zakup działki
    • Budowę domu.

    Musisz wiedzieć, że zobowiązania długoterminowe tego typu udzielane są na zupełnie innych warunkach, aniżeli np. kredyty gotówkowe. W tym przypadku jako wnioskodawca jesteś zobowiązany do dostarczenia do banku niezbędnej dokumentacji dotyczącej:

    • Twoich dochodów
    • Nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem finansowania
    • Pokrytych kosztów początkowych wobec nowej inwestycji np. wkładu własnego.

    Kredyty hipoteczne udzielane są osobom, które wykazują odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Musisz w tym przypadku pamiętać, że banki wymagają określonej długości trwania umowy z pracodawcą. To właśnie na tej podstawie wydawane są decyzje o przyznaniu środków na zakup nieruchomości. Podstawowy podział kredytów hipotecznych dotyczy głównie metody oprocentowania. Na rynku możesz wybrać kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem (najczęściej na 5 lat) lub zmiennym.

    Kredyt samochodowy

    Zobowiązanie wobec banku w postaci kredytu samochodowego to nic innego, jak finansowanie w celu pokrycia kosztów zakupu pojazdu mechanicznego. Banki najczęściej w ramach kredytu samochodowego pozwalają na zakup auta lub np. motocykla. W przypadku kredytów samochodowych występują dwa rodzaje jego zabezpieczenia, a mianowicie:

    • Zastaw rejestrowy
    • Przewłaszczenie na zabezpieczenie.

    W większości przypadków kredyt samochodowy udzielany jest na specyficznych wymaganiach oraz warunkach. Kluczowe jest zabezpieczenie finansowania. Jeśli chodzi o tę formę kredytu, najczęściej zabezpieczeniem jest właśnie kupowany pojazd. W przypadku zastawu rejestrowego to właśnie pojazd stanowi zabezpieczenie, jeśli nie spłacisz zobowiązania wobec banku. Przewłaszczenie to przeniesienie własności do danej rzeczy na bank, dopóki zobowiązanie finansowe nie zostanie w całości uregulowane. Wymogi w przypadku kredytu samochodowego są podobne, jak i na etapie wnioskowania o kredyt gotówkowy.

    Nie pomijajmy jednak kwestii leasingów dla osób fizycznych. To ciekawa alternatywa dla kredytu samochodowego. Leasing działa na zasadach dzierżawy przedmiotu przez cały okres obowiązywania umowy. Nie ma tu mowy o żadnym prawie własności. Leasing konsumencki pozwala na użytkowanie pojazdu za ustalone wynagrodzenie na rzecz leasingodawcy. Pamiętaj, że w tym przypadku wymagane będzie wniesienie wkładu własnego, czyli czynszu inicjalnego. Do pozostałych kosztów musisz zaliczyć też cykliczne raty oraz odkup samochodu po zakończeniu czasu trwania umowy leasingowej.

    Kredyt odnawialny

    Kredyty odnawialne to nic innego, jak finansowanie polegające na korzystaniu z limitu przyznanego np. na karcie płatniczej lub rachunku bankowym. W tym przypadku dopiero od wykorzystanych środków w ramach przyznanego limitu są naliczane odsetki. Kiedy nie korzystasz z dostępnego limitu – nie ponosisz żadnych kosztów. Pamiętaj także, że pożyczona kwota na kredyt odnawialny jest automatycznie regulowana poprzez wpływy na rachunek bankowy.

    Kredyt – jakie elementy składają się na jego koszt?

    Zastanawiasz się, jakie są czynniki wpływające na koszty finansowania w ramach kredytów bankowych? Aby dowiedzieć się, jakie będą ostateczne koszty otrzymania kredytu, warto uwzględnić takie aspekty, jak:

    • Prowizję banku
    • Oprocentowanie
    • Koszt ubezpieczenia
    • Okres kredytowania
    • Rodzaj rat.

    Powyższe czynniki określają, jakie będą finalne koszty korzystania z kredytu bankowego. Nie rozumiesz poszczególnych kwestii związanych z kosztami? Ekspert kredytowy w Fines wyjaśni Ci wszystkie te zagadnienia i pomoże w podjęciu decyzji. Kredyty w zależności od rodzaju mogą charakteryzować się stałą lub malejącą ratą (najczęściej dla kredytów hipotecznych) oraz inną wysokością prowizji. Pamiętaj też, że im dłuższy okres kredytowania, tym większe będą odsetki do zapłacenia.

    Czym jest zdolność kredytowa? Czy jest niezbędna do otrzymania kredytu?

    Jeśli planujesz jakikolwiek kredyt w banku, musisz liczyć się z tym, iż wymagana będzie od Ciebie, chociażby minimalna zdolność kredytowa. Kiedy nie zadbasz o odpowiednio wysokie dochody, banki niestety nie rozpatrzą Twojego wniosku o kredyt pozytywnie. Zdolność kredytowa jest więc możliwością spłaty potencjalnego zadłużenia wobec banku wraz z odsetkami i prowizją. Instytucje finansowe w celu oceny zdolności kredytowej weryfikują wpływy na konto wnioskodawcy, a także zaświadczenia o dochodach. Twoja zdolność kredytowa zależy od wielu czynników, jak np.:

    • Wiek
    • Status społeczny
    • Wysokość dochodów
    • Czas trwania umowy z pracodawcą.

    Jeśli chcesz obliczyć w przybliżeniu swoją zdolność, możesz skorzystać z internetowych kalkulatorów zdolności finansowej. Pamiętaj jednak, że tego typu narzędzia bardzo często nie są miarodajne. Jeśli chcesz poznać swoją realną zdolność kredytową, udaj się na spotkanie z ekspertem kredytowym w Fines. .

    Jakie elementy zawiera umowa kredytowa?

    Chcesz wiedzieć, co zawiera podstawowa umowa kredytowa z bankiem? Oto kilka najistotniejszych podpunktów:

    • Dane stron umowy
    • Miejsce, data oraz podpis kredytodawcy i kredytobiorcy
    • Kwota kredytu wraz z walutą
    • Okres kredytowania
    • Sposób przekazania środków w ramach uzyskanego kredytu
    • Zasady i metody spłaty zobowiązania
    • Zakres praw i obowiązków kredytodawcy i kredytobiorcy.

    To podstawowe kwestie, na jakie warto zwracać uwagę podczas analizy umowy kredytowej. Uwzględnij je wszystkie, a jeśli nie masz pewności, czy dana umowa jest poprawna, skonsultuj to z ekspertem kredytowym.

    Czym się różni kredyt od pożyczki?

    Wiele osób błędnie myli pojęcia, twierdząc, że pożyczki i kredyty są tym samym. W praktyce kredyty to forma finansowania, która udzielana jest wyłącznie przez banki. Te cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa transakcji dla obu stron oraz koniecznością wykazywania zdolności kredytowej oraz braku negatywnych wpisów w BIK. Pamiętaj, że pożyczki ujęte są w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, natomiast kredyty są zabezpieczone Prawem Bankowym.

    Pożyczki udzielane są zarówno przez instytucje pozabankowe, jak i przez banki. To jednak firmy pożyczkowe udzielają takiej formy finansowania nawet osobom bez zdolności kredytowej, a także dłużnikom. Pamiętaj, aby zawsze rozgraniczać kwestie pożyczek oraz kredytów. O ile pożyczkę jest o wiele łatwiej zdobyć, o tyle kredyt bankowy po spełnieniu podstawowych wymogów instytucji, otrzymasz na o wiele atrakcyjniejszych warunkach.

    Korzystny kredyt? Porównaj oferty!

    Zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy kredyt bankowy? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Musisz przede wszystkim z góry określić swoje potrzeby i preferencje. Dla każdego korzystne są zupełnie inne oferty. Pamiętaj, aby wybrana forma finansowania była przede wszystkim dopasowana do Twoich aktualnych potrzeb i możliwości finansowych. Nie wiesz, jak wybrać najlepszy kredyt? Skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego Fines. Dzięki temu otrzymasz wiele ofert finansowania, które porównasz wspólnie z ekspertem na podstawie najistotniejszych danych takich, jak:

    • Oprocentowanie
    • Prowizja
    • Całkowite koszty kredytowania
    • Dostępna kwota kredytu.

    Pamiętaj, że nawet jeśli posiadasz rachunek w danym banku, to niekoniecznie właśnie tam otrzymasz najciekawszą ofertę kredytu. Chcesz wybrać najkorzystniejsze dla siebie warunki? Skorzystaj także z pomocy eksperta kredytowego np. w jednym z biur sieci kredytowej Fines. Na miejscu skorzystasz z wiedzy i wieloletniego doświadczenia eksperta, który doradzi Ci, jaka forma finansowania będzie najkorzystniejsza w danym momencie. W Fines znajdziesz szeroką ofertę produktów bankowych w postaci kredytów, zarówno ze stałym, jak i zmiennym oprocentowaniem.

    Kredyty dla młodych 2023 – co to takiego?

    Oferty kredytów dla młodych to zupełnie nowe programy rządowe, które umożliwią potencjalnym kredytobiorcom zaciągnięcie kredytu hipotecznego na znacznie korzystniejszych warunkach. Program Bezpieczny Kredyt 2% to jedna z wielu propozycji, z których mogą skorzystać osoby chcące kupić mieszkanie na własność. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu nowego zobowiązania, warto skorzystać z pomocy eksperta Fines – porównać dostępne oferty, skompletować dokumenty i wygodnie złożyć wniosek kredytowy.

    Kredyty ze zmienną czy stałą stopą procentową – jakie wybrać?

    Nie da się jednoznacznie określić tego, jaki typ oprocentowania będzie lepszy. Wiele zależy od wybranej oferty finansowania. Dla kredytów gotówkowych korzystną opcją jest stała stopa procentowa przez cały okres trwania umowy, natomiast w przypadku kredytów hipotecznych najkorzystniej wygląda finansowanie na zmiennym oprocentowaniu – mimo sporego ryzyka zmiany wysokości rat. Aby podjąć właściwą decyzję i wybrać korzystną formę kredytu, warto skontaktować się z ekspertem i zasięgnąć porady odnośnie do rodzaju oprocentowania kredytu.