fbpx

Złóż wniosek bez wychodzenia z domu.

Jeśli poszukujesz dodatkowej gotówki a nie możesz odwiedzić naszego biura,
serdecznie zachęcamy do złożenia wniosku przez Internet.

Kliknij przycisk złóż wniosek przy interesującej Cię ofercie.

Produkt
Kwoty
Akceptowane źródła dochodu
RRSO
Produkt
Kwoty
od 800 zł
do 20 000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło,
 • Emerytura/Renta/ Zasiłek przedemerytalny
 • Działalność/ gospodarcza/Kontrakt/Gospodarstwo rolne
 • Inne
RRSO
77,12%
Produkt
Kwoty
do 3000 zł
Akceptowane źródła dochodu
 • umowa o pracę/ umowa zlecenie/ o dzieło/ kontrakt
 • Renta/ emerytura/ zasiłek przedemerytalny
 • zasiłek
 • gospodarstwo rolne
 • działalność gospodarcza
 • 500 +
 • Alimenty
 • inne
RRSO
144,00%

Pragma GO – finansowanie faktur

Finansowanie faktur to szybki sposób na zdobycie firmowej gotówki. Wystarczy sprzedać fakturę, by zyskać do 250 tys. zł nawet tego samego dnia. Faktury z odległym terminem płatności nie muszą być bolączką Twojej firmy. Dzięki tej usłudze możesz je sprzedawać wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Pragma GO – finansowanie faktur
0 0 oceny
 
Strona główna > Dla firm > Faktoring > Pragma GO – finansowanie faktur

Finansowanie faktur – zamień fakturę na gotówkę w PragmaGO już dziś!

 • Limit finansowania faktur do 250 tys. zł
 • Błyskawiczny proces – bez zbędnych formalności
 • Szybki dostęp do środków, które można przeznaczyć na dowolny cel

Kto może skorzystać z finansowania faktur w PragmaGO?

Finansowanie faktur to usługa stworzona przede wszystkim z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorcach, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności 30, 60, 90, a nawet 120 dni! Warunkiem koniecznym do tego, by móc ubiegać się o finansowanie faktur w PragmaGO, jest także bycie aktywnym przedsiębiorcą posiadającym numer NIP.

Usługa finansowania faktur cieszy się szczególną popularnością zwłaszcza w branżach transportowej, budowlanej oraz w przemyśle. Doskonale sprawdzi się jednak w każdym biznesie, który spełnia wyżej wymienione warunki.

Jak wygląda proces – krok po kroku

Finansowanie faktur w PragmaGO to usługa dostępna niemal całkowicie online. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na wypełnienie prostego wniosku.

 1. Na początku zostaniesz poproszony o załączenie faktury, którą chcesz sprzedać oraz o podanie Twoich danych kontaktowych. Tutaj możesz też dodać inne dokumenty, jak np. zlecenie transportowe czy CMR.
 2. Kolejny krok to dane Twojej firmy oraz szczegóły dotyczące faktury. Jeżeli prowadzisz JDG, zostaniesz także poproszony o podanie szczegółowych danych właściciela, miej więc dowód lub paszport w gotowości.
 3. Następnie PragmaGO poprosi Cię o podanie podstawowych danych Twojego kontrahenta.
 4. Na koniec procesu wnioskowania wystarczy, że zaakceptujesz regulamin i potwierdzisz tożsamość. Masz do wyboru dwie metody weryfikacji – szybką poprzez Kontomatik oraz standardową poprzez zwrotny przelew na 1 zł. Pamiętaj, by do weryfikacji użyć rachunku bankowego, z którego m.in. płacisz firmowe podatki i ZUS.
 5. Od razu po rozpatrzeniu Twojego wniosku otrzymasz od PragmaGO e-mail z decyzją oraz ofertą skrojoną na miarę Twoich potrzeb.
 6. W przypadku finansowania faktur do 50 tys. zł akceptacja warunków umowy odbywa się poprzez kod SMS.
 7. Pieniądze, o które wnioskowałeś, trafią na Twoje konto zaraz po zaakceptowaniu cesji przez odbiorcę

Finansowanie faktur w PragmaGO – najczęściej zadawane pytania

Jaki jest koszt usługi?

Koszt finansowania faktur uzależniony jest od kilku czynników. Kluczowe z nich to kwota na fakturze, okres finansowania, ocena kondycji finansowej Twojej firmy oraz Twojego odbiorcy. W trakcie wypełniania wniosku – na drugim kroku – poznasz wstępny koszt. O tym, jaką kwotę ostatecznie otrzymasz za sprzedaną fakturę, dowiesz się po wysłaniu bezpłatnego wniosku i otrzymaniu decyzji od PragmaGO.

Czym jest limit finansowania w PragmaGO?

Jest to maksymalna kwota, na jaką PragmaGO może sfinansować Twoje faktury. Maksymalny limit, jaki można uzyskać w PragmaGO w ramach usługi finansowania faktur to 250 tys. zł. Jeżeli przyznany limit okaże się dla Ciebie niewystarczający, będziesz mógł wnioskować o jego zwiększenie przez wygodną Strefę klienta.

Czym jest Strefa klienta PragmaGO?

Strefa klienta to platforma dostępna 24/7, w której możesz m.in. dodać kolejne faktury do finansowania, sprawdzić wysokość limitu lub złożyć wniosek o kolejne usługi z oferty PragmaGO.

Faktoring – czy odbiorca informowany jest o cesji wierzytelności?

Tak, aby transakcja doszła do skutku, Twój odbiorca musi potwierdzić cesję wierzytelności.

Kiedy otrzymam środki z faktury?

PragmaGO przeleje środki bezpośrednio na Twoje konto nie później niż 2 godziny po potwierdzeniu cesji przez odbiorcę. Proces ten jest uzależniony m.in. od sesji bankowych.

Zalety i wady finansowania faktur w PragmaGO

Zalety:

 • Prosty i intuicyjny proces wnioskowania;
 • Szybki dostęp do gotówki – wtedy, kiedy tego potrzebujesz;
 • Mniej formalności niż w przypadku kredytu lub pożyczki w banku;
 • Pozyskane środki możesz wykorzystać na dowolny cel np. firmowe zakupy, wynagrodzenie na pracowników czy opłacenie podatków i ZUS;
 • Bezpłatny wniosek;
 • Otrzymujesz darmowy limit środków, w ramach którego możesz finansować kolejne faktury.

Wady:

 • Konieczność potwierdzenia cesji przez odbiorcę.

PragmaGO – opis firmy

PragmaGO to pozabankowa firma faktoringowa, która od ponad 25 lat dostarcza kapitał mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Wieloletnie doświadczenie, nastawienie na klienta i jego potrzeby oraz stosowanie najnowszych technologii sprawiają, że firma zyskuje coraz większe grono klientów. W 2021 PragmaGO obsłużyła prawie 9 tys. klientów, którzy skorzystali z różnych wariantów usług finansowania sprzedaży oraz kosztów.

Fines S.A. z siedzibą w Sopocie (81-842), ul. Józefa Wybickiego 13C, RPK010535, działa poprzez swoich Autoryzowanych Agentów jako pośrednik kredytu konsumenckiego: Alior Bank S.A., VeloBank S.A., mBank S.A., Nest Bank S.A., AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, Santander Bank Polska S.A., BNP Paribas S.A., Bank Pocztowy S.A., Ikano Bank AB (publ) Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, firm pożyczkowych: Aasa Polska SA, Smartney Sp. z o.o., Capital Service S.A., NetCredit Sp. z o.o., AIQLABS Sp. z o.o., TAKTO Finanse Sp. z o.o., Vivus Finance Sp. z o.o., Creditstar Poland Sp. z o.o., Easy Payment Services Sp. z o.o., Paytree SA, Profi Credit Polska S.A., Cofidis S.A., Feniko Finanse Sp. z o.o., IPF Polska Sp. z o.o. W zakresie umów ze współpracującymi bankami i firmami pożyczkowymi Fines S.A. jest umocowany do: przedstawiania oferty kredytowej/pożyczkowej; przetwarzania danych, informacji i dokumentów dotyczących osób ubiegających się o kredyt/pożyczkę oraz przekazywania im informacji i dokumentów kredytowych; (w niektórych przypadkach) podpisywania umów kredytu/pożyczki i/lub wypłaty kwoty kredytu/pożyczki na podstawie otrzymanych pełnomocnictw; wyjaśniania przyczyn braku spłaty kredytu/pożyczki. Stan na dzień 04.03.2022 r.

0 0 oceny
 
Subscribe
Powiadom o
guest
Twoja ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments